Իշխանամերձ աղբյուրներն արդեն «արձանագրում» են ապագա խորհրդարանի 4 ուժերին. Ի՞նչ է ուզում Փաշինյանը. «Իրատես de facto» 10/19/2018   09:11  |  Մամուլ
«Իրատես de facto» թերթը գրում է, որ, ասում են, թե «Սասնա ծռերը» խիստ արմատական դիրքերից են մասնակցելու սպասվող ընտրություններին. կազմակերպական աշխատանքներից զատ, նրանք նաեւ սոցհարցումներ են անցկացնում, որոնք հիմք են տալիս ենթադրելու, թե իրենք երկրորդ քաղաքական ուժն են եւ լուրջ ներկայացվածություն են ունենալու ապագա խորհրդարանում։ Եթե ոչ, ապա «հաստատապես ընտրությունները կեղծված կլինեն», եւ իրենք չեն վարանի պայքարել, ընդ որում, շատ ավելի արմատական մեթոդներով, քան ՊՊԾ շենքի գրավման օրերին։
Ի դեպ, իշխանամերձ աղբյուրներն արդեն իսկ «արձանագրում» են ապագա խորհրդարանի չորս ուժերին՝ ՔՊ, «Լույս», «Ծռեր», ՀՅԴ (վերջինիս խորհրդարանում տեսնել է ցանկանում անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը)»,- գրում է թերթը:

Околовластные источники называют четыре политсилы будущего парламента Армении - газета"Иратес de facto". 10/19/2018   11:25  |  Пресса
Околовластные источники уже называют четыре политсилы, которые пройдут в будущий парламент Армении, пишет газета "Иратес de facto".
Как пишет издание, партия "Сасна црер" будет выступать с крайне радикальных позиций в ходе предстоящих выборов, и, помимо организационной работы, также проводит соцопросы, которые дают основание полагать, что они являются второй политсилой и будут серьезно представлены в будущем парламенте.
Причем, как отмечается в публикации, если этого не произойдет, то "это будет означать, что выборы сфальсифицированы, и они будут бороться более радикальными методами, чем в дни захвата полка ППС в Ереване".
“Кстати,  околовластные источники уже констатируют, что в будущийх парламент, войдут  четыре политсилы - "Гражданский договор", партия "Луйс", "Сасна црер" и АРФ "Дашнакцутюн"(последнюю политсилу хочет  видеть в НС сам Никол Пашинян”, - пишет газета.