ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Արմեն Դանիելյանի հայցն ընդդեմ նախկին նախագահի կքննի Երևանի դատարանը 10/18/2018   11:25  |  Վարչական իրավունք
ՀՀ գլխավոր դատախազի նախկին տեղակալ Արմեն Դանիելյանը դատական կարգով վիճարկում է իրենց աշխատանքից ազատելու հրամանագիրը և հայց է ներկայացրել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան։
Հայցադիմումով Ա.Դանիելյանը պահանջում է անվանվեր ճանաչել իրենց աշխատանքից ազատելու հրամանագիրը։ Հիշեցնենք, որ նրա ազատման հրամանագրի մասին պաշտոնապես հայտնի է դարձել 2013 թվականի հոկտեմբերի 16-ին։
«Փաստինֆո»-ն դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկացավ, որ Ա.Դանիելյանի հայցադիմումը դատարան մուտք է եղել հոկտեմբերի 15-ին, որը մակագրվել է դատավոր Աննա Փիլոսյանին։

Суд в Ереване рассмотрит иск бывшего заместителя генпрокурора Армении против экс-президента 10/18/2018 11:43 | Административное право
Бывший заместитель генерального прокурора Армении Армен Даниелян оспаривает в судебном порядке указ об его увольнении с работы. Даниелян подал иск в суд общей юрисдикции города Еревана.
Согласно иску, А. Даниелян требует признать недействительным указ об его освобождении от занимаемой должности. Напомним, об указе стало официально известно 16-го октября 2013 года.
Как стало известно “ФактИнфо” из судебной информационной системы, иск А. Даниеляна поступил в суд 15-гооктября. Его рассмотрит судья Анна Пилосян.