Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ նախընտրական շրջանում կառավարությունն ավելի ինտենսիվ և արդյունավետ կաշխատի 10/18/2018   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հույս ունի, որ նախընտրական շրջանում կառավարությունն իր աշխատանքի տրամաբանությունը չի փոխի, հակառակը՝ ավելի ինտենսիվ և արդյունավետ պետք է դառնան գործադիրի աշխատանքները:
«Գիտեք, որ մենք նախապատրաստվում ենք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների և քաղաքական իրավիճակները հասկանալիորեն աշխատանքի և տրամադրությունների վրա որոշակի ազդեցություն են ունենում: Ուզում եմ հուսալ, որ այս ընթացքում կառավարությունն իր աշխատանքի տրամաբանությունը չի փոխի, հակառակը, ավելի ինտենսիվ և արդյունավետ պետք է դառնան մեր աշխատանքները, որովհետև նախընտրական փուլ ենք թևակոխելու: Բայց մյուս կողմից այս ժամանակը պետք է արդյունավետ օգտագործել նաև հետագա աշխատանքների կազմակերպման, առավել արդյունավետ մակարդակի հասնելու համար»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Ըստ նրա, օգտվելով այն առիթից, որ պետական կառավարման համակարգը որևէ կերպ չպետք է ներգրավված լինի նախընտրական գործընթացներում՝ սա շատ լավ ժամանակաշրջան է առավել հանգիստ պայմաններում աշխատելու համար:
«Հույս ունեմ, որ մեր կառավարության և պետական կառավարման համակարգի հատկապես այն հատվածը, որը քաղաքականացված չէ և չպետք է լինի քաղաքականացված՝ այս ժամանակը կօգտագործվի կառուցողական նպատակներով»,- ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը:
18:17 10/10/2018  |  ՔաղաքականՀանդիպել են Նիկոլ Փաշինյանը եւ Արա Բաբլոյանը
16:52 10/10/2018  |  ՔաղաքականԱրմեն Սարգսյանը նախաձեռնել է խորհրդակցությունների շարք Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ

Пашинян надеется на еще большую эффективность работы правительства в предвыборный период 10/18/2018   11:59  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян надеется, что в предвыборный период правительство не изменит логики своей работы, а напротив – повысит ее интенсивность и эффективность.
"Вы знаете, что мы готовимся к досрочным парламентским выборам, и политическая ситуация по понятным причинам определенным образом влияет на работу и настроения. Хочу надеяться, что в предвыборный период правительство не изменит логики своей работы, а напротив – повысит ее эффективность", - отметил он.
С другой стороны, по его словам, это время следует использовать для организации дальнейшей работы и ее повышения ее эффективности.
Как отметил Никол Пашинян, система государственного управления никоим образом не должна быть вовлечена в предвыборные процессы.
"Надеюсь, что особенно та часть правительства и нашей системы госуправления, которая не политизирована и не должна быть политизированной, использует это время в конструктивных целях", -сказал Пашинян.