Ողբերգական ավտովթարի զոհ է դարձել 4 անձ. Բեռնատար ավտոմեքենայի վարորդը ձերբակալվել է 10/17/2018 17:57 | Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 4 անձի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից։
Նախնական տվյալներով՝ 2018 թվականի հոկտեմբերի 16-ին` ժամը 18-ի սահմաններում, Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 347-րդ կիլոմետրում վարելով «Սկանիա» մակնիշի 86 A 989-10 հաշվառման համարանիշի բեռնատար ավտոմեքենան բախվել է համընթաց ուղղությամբ ընթացող «Վազ2107» մակնիշի 35 OQ 302 հաշվառման համարանիշի ավտոմեքենային, որի հետևանքով վերջինիս վարորդ Ծովակ Խաչատրյանը և ուղևորներ Նարե Ծովակի Խաչատրյանը, Սվետլանա Թարվերդյանը և Տաթևիկ Խաչիկի Արզումանյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում 2018 թվականի հոկտեմբերի 16-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով։ Բեռնատար ավտոմեքենայի վարորդը, ով ԻԻՀ քաղաքացի է, ձերբակալվել է։

4 человека погибли в результате ДТП на юге Армении: водитель грузовика задержан 10/17/2018   19:00  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Сюникской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, ставшего причиной гибели 4 человек. Об этом сообщается на странице СК в соцсети Facebook.
По предварительным данным, около 18:00 16-го октября 2018 года на 347-м километре автотрассы Ереван-Мегри грузовик марки “Scania” с регистрационным номером 86 A 989-10  на полном ходу врезался в  автомобиль марки “ВАЗ-2107” с регистрационным номером 35 OQ 302, который двигался в параллельном направлении. В результате ДТП водитель “ВАЗ-2107” Цовак Хачатрян и пассажиры - Наре Цоваковна Хачатрян, Светлана Тарвердян и Татевик Хачиковна Арзуманян скончались от полученных травм.
По факту следственным управлением Следственного комитета РА по Сюникской области 16-го октября было возбуждено уголовное дело по признакам части 3 статьи 242 Уголовного кодекса РА. Водитель грузовика, который является гражданином Исламской Республики Иран(ИРИ), задержан. Предварительное расследование продолжается.