Կրակոցներ Վանաձորում. Երեք հոգի հրազենային վնասվածքներով հոսպիտալացվել են. նոր մանրամասներ 10/12/2018   13:39  |  Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին Վանաձորում հնչած կրակոցների դեպքի կապակցությամբ Ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է.
Հոկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 19-ն անց 5-ի սահմաններում, «Վանաձոր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Բազումի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ իրենց մոտ հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության են տեղափոխվել 41, 37 և 44-ամյա տղամարդիկ։
Իրավապահները պարզեցին, որ Վանաձորում կրակոցներ են հնչել, ինչի հետևանքով էլ տղամարդիկ վիրավորվել են։
Հայտնաբերվել է այրված մեքենա և 5.45մմ տրամաչափի 21 կրակված պարկուճ։ ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանի հանձնարարականով Երևանից Վանաձոր մեկնեց քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ Արտակ Կարապետյանը՝ օպերատիվ խմբերով։
Կատարվածի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներն ու անհետաձգելի քննչական գործողությունները շարունակվում են։

Стрельба произошла в Ванадзоре: ранены трое мужчин 10/12/2018 13:50 | Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, в 19:05 11-го октября из медцентра “Ванадзор” в отдел Полиции поступил сигнал, что к ним с огнестрельными ранениями поступили трое мужчин в возрасте 41, 37 и 44 лет. Правоохранители выяснили, что в Ванадзоре произошла стрельба, в результате которой и получили ранения мужчины.
Обнаружены сгоревший автомобиль и 21 стреляная гильза калибра 5,45 мм. По поручению начальника Полиции Армении Валерия Осипяна из Еревана в Ванадзор выехал глава Управления угрозыска Артак Карапетян вместе с оперативной группой.
“Для установления обстоятельств произошедшего ведутся оперативно-розыскные мероприятия и неотложные следственные действия. Есть подвергнутые приводу”, - отмечается в сообщении.