ՔԿ նախագահը՝ ՀՔԾ պետի և ԱԱԾ տնօրենի սկանդալային գաղտնալսման մասին 10/08/2018   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր լրագրողների հետ ասուլիսում Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը, պատասխանելով ԱԱԾ տնօրենի ու ՀՔԾ պետի գաղտնալսման փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործին, ասել է, որ նախաքննության շրջանակներում համապատասխան փորձաքննություններ են նշանակված և ընթանում է նախաքննություն։
պատասխանելով լրագրողի հարցին՝ նա նաև ասել է, որ միջազգային փորձագետներ ներգրավելու անհրաժեշտություն չկա, քանի որ հայ մասնագետները պրոֆեսիոնալ են։
Գրիգորյանն այլ մմանրամասներ չհայտնեց՝ նախաքննական գաղտնիության սկզբունքից ելնելով, սակյն նշեց, որ քրեական գործով կազմվել է հարցաքննվող անձանց շրջանակը, փորձաքննությունները և այլն։
Հարցին, թե գաղտնալսումը ներքի՞ն ուժերի կողմից է եզել, թե՞ արտաքին, ՔԿ նախագահը պնդեց, որ մանրամասներ չի կարող հայտնել։

Председателя СК Армении расспросили о деле о скандальной прослушке глав двух силовых ведомств 10/08/2018   13:18  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Гайк Григорян на пресс-конференции в понедельник, 8-го октября, коснулся уголовного дела, возбужденного по факту прослушки телефонных переговоров глав Службы национальной безопасности Специальной следственной службы.
Он сообщил, что в рамках дела назначены соответствующие экспертизы и проводится расследование.
Он также указал, что необходимости в привлечении международных экспертов нет, поскольку армянские специалисты – профессионалы своего дела. Иных подробностей Григорян не сообщил в интересах следствия. При этом он отметил, что по уголовному делу составлен круг допрашиваемых лиц и т.д.
На вопрос о том, прослушка – дело рук внутренних или внешних сил, глава СК Армении отметил, что не может сообщить подробностей.