Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում քաջալերել դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման օգտին հանդես եկող պատգամավորներին 10/08/2018 16:25 | Քաղաքական
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կոչ է անում քաջալերել այն պատգամավորներին, ովքեր հանդես են գալիս գործող Ազգային ժողովը լուծարելու և դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու օգտին:
ՀՀ վարչապետը գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում.
«Սիրելի հայրենակիցներ. անհրաժեշտ է քաջալերել եւ ոչ թե մեղադրել այն պատգամավորներին, ովքեր հանդես են գալիս գործող ԱԺ-ն լուծարելու եւ դեկտեմբերին արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու օգտին:
Նրանք, ըստ էության, կատարում են ձեր պահանջը։ Քաջալերենք բոլոր նրանց, ովքեր ընդունում են, որ չկա ոչինչ ավելի բարձր՝ քան ժողովրդի կամքը։ Դուխո՛վ»,- գրել է վարչապետը:
Գործող Ազգային ժողովը լուծարելու և դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը կողմ է հանդես եկել Ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Սահակյանը: «Ազատություն?» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում գործող կառավարությանն ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին աջակցություն է հայտնել նաև ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանը:

Пашинян призвал поощрять депутатов, выступающих за проведение досрочных выборов в парламент в декабре 10/08/2018   17:12  |  Политика
Премьер-министр Армении Никол Пашинян призвал поощрять, а не обвинять депутатов, которые выступают за роспуск Национального собрания действующего созыва и проведение внеочередных выборов  в парламент в декабре.
"Они, по сути дела, выполняют ваши желания. Поощряем всех тех, кто признает, что нет ничего важнее желания народа", - написал Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
За роспуск парламента и проведение досрочных выборов в НС выступил депутат Арман Саакян, который избирался от РПА, но  покинул ее ряды в июне.
Кроме того, в интервью армянской службе “Радио Свобода”  депутат от фракции Республиканской партии Армении, бывший генеральный прокурор Геворк Костанян заявил о поддержке Никола Пашиняна.
“Насколько я успел убедиться за это время, Никол Пашинян искренен в своих намерениях и желаниях. Для меня это очень важно. Я имею в виду следующее – если я считаю, что в намерениях, желаниях, действиях есть искренность, и все это делается ради благосостояния страны, я всегда встану рядом с ним", - отметил Геворк Костанян.