Ազգային ժողովի նախագահն ու ՀՀ ոստիկանապետը շփվել են աշխատանքային ռեժիմով. Պարզաբանում. Aysor.am 10/06/2018 14:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 2-ի երեկոյան Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը և ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը շփվել են աշխատանքային ռեժիմով, Aysor.am-ին ասել է ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչության պետ Կնյազ Սարոյանը:
«Իրավիճակը եղել է հետևյալը. երեկոյան Ազգային ժողովի տարածքում բջջային կապը խափանված է գործել, ոստիկանապետն էլ տարածքում շրջելիս է եղել։ Համացանցում առկա բազմաթիվ տեսանյութերից էլ դա երևում է։ Այդ պահին, երբ Ազգային ժողովի նախագահը զանգահարել է ոստիկանապետին, չի հաջողվել կապ հաստատել, վերջինս անհասանելի է եղել։ Ավելի ուշ արդեն պարոն Օսիպյանը հետադարձ զանգ է կատարել, կապ է հաստատել ԱԺ նախագահի օգնականի հետ, քանի որ այդ պահին պարոն Բաբլոյանը քննարկումների է եղել չի կարողացել պատասխանել», - ասաց Կ.Սարոյանը:
Նրա խոսքով, քննարկումներից անմիջապես հետո ԱԺ նախագահի և ոստիկանապետի միջև կապ է հաստատվել:
«Պարոն Օսիպյանը ԱԺ նախագահին տեղեկացրել է, որ գտնվում է տարածքում, տիրապետում է իրավիճակին։ Հետագա ամբողջ ժամանակահատվածում ԱԺ նախագահը և ոստիկանապետը շարունակել են կապի մեջ լինել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչության պետ Կնյազ Սարոյանը:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ «Հրապարակ»-ը գրել էր, որ ոստիկանապետը չի պատասխանել ԱԺ նախագահի զանգերին հոկտեմբերի 2-ի արտահերթ նիստի ժամանակ, երբ բազմություն էր հավաքվել ԱԺ դարպասների մոտ:

Спикер парламента Армении и начальник полиции общались в рабочем режиме – Князь Сароян 10/06/2018   16:44  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Ара Баблоян и начальник полиции Валерий Осипян 2 октября вечером общались в рабочем режиме, заявил Aysor.am начальник управления по связям с общественностью парламента Князь Сароян.
«Вечером на территории Национального Собрания мобильная связь работала с перебоями, а начальник полиции находился на этой территории. Это видно также в многочисленных видеоматериалах в социальной  сети. В момент, когда спикер парламента звонил начальнику полиции, связь не удалось установить, последний был недосягаем. Позднее Осипян перезвонил и установил связь с помощником председателя Национального Собрания, поскольку господин Баблоян участвовал в тот момент в обсуждениях и не мог ответить на звонок», - приводит слова Сарояна издание.
По его словам, связь между спикером парламента и начальником полиции была установлена сразу после обсуждений.
«Господин Осипян проинформировал спикера парламента, что он находится на территории и ситуация под контролем. Весь последующий период спикер парламента и начальник полиции были на постоянной связи», - отметил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник управления по связям с общественностью парламента.
Напомним, ранее газета «Грапарак» написала, что начальник полиции не отвечал на звонки председателя Национального Собрания Армении во время внеочередного заседания 2 октября, когда перед воротами парламента собрались митингующие.