Ռուզաննա Հակոբյանը նշանակվել է ՎԴ քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ 10/05/2018 11:04 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Ռուզաննա Հակոբյանին ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ նշանակելու մասին։
Հրամանագրում, մասնավորապես, նշվում է. «Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 4-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2018 թվականի սեպտեմբերի 27-ի ԲԴԽ-40-Ո-108 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը` Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավոր Ռուզաննա Հակոբյանին նշանակել Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի նախագահ՝ վեց տարի ժամկետով»:

Президент Армении назначил председателя гражданской и административной палаты Кассационного суда 10/05/2018 11:18 | Лента новостей
Рузанна Акопян назначена председателем гражданской и административной палаты Кассационного суда Армении сроком на шесть лет. Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян.
При подписании указа президент принял за основу часть1 статьи 139 и часть 4 статьи 166 Конституции РА, а также предложение, представленное решением Высшего судебного совета от 27-го сентября 2018 года.