Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ 10/05/2018   11:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 4-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ, ով 2003 թվականից զբաղեցնում է ամերիկյան Արտաքին հարաբերությունների հարցով խորհրդի (Council on Foreign Relations) նախագահի պաշտոնը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Ռիչարդ Հաասը 1989-1993 թվականներին զբաղեցրել է ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշի հատուկ խորհրդականի պաշտոնը, իսկ 2001-2003 թվականներին եղել է ԱՄՆ պետքարտուղար Քոլին Փաուելի գլխավոր խորհրդականը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ Ռիչարդ Հաասը մտքեր են փոխանակել համաշխարհային քաղաքականության, միջազգային անվտանգության, հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրների ու մարտահրավերների շուրջ, անդրադարձել հայ-ամերիկյան բարեկամական գործընկերության զարգացման հեռանկարներին։

Армен Саркисян и Ричард Хаас обменялись мыслями относительно перспектив развития армяно-американского партнёрства 10/05/2018   17:29  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян 4 октября в Нью-Йорке встретился с известным американским дипломатом Ричардом Хаасом, который с 2003 года занимает пост председателя американского Совета по внешним отношениям (Council on Foreign Relations).
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Ричард Хаас в 1989-1993 годах занимал пост специального советника президента США Джорджа Буша, а в 2001-2003 годах главным советником госсекретаря США Колина Пауэла.
Президент Армен Саркисян и Ричард Хаас обменялись мыслями относительно мировой политики, международной безопасности, проблемах и вызовах южно-кавказского региона, коснулись перспектив развития армяно-американского дружественного партнёрства.