Վստրեչի Ապերը էքստրադիցիայի է ենթարկվել Հայաստան 10/05/2018   11:14  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 4-ին ոստիկանության ՔՀԳ վարչության և Հայաստանում Ինտերպոլի ԱԿԲ-ի աշխատակիցների ուղեկցությամբ, Միացյալ Արաբական Էմիրություններից Հայաստան էքստրադիցիայի ենթարկվեց՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերի հատկանիշներով հանցանք կատարելու մեջ մեղադրվող 1971 թ. ծնված Արամ Վարդանյանը: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 4-ին, ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում մի քաղաքացի հաղորդում էր տվել, որ 2017 թվականի հուլիսի 17-ին Նորագավիթ թաղամասում մի սուպերմարկետի մոտից «Վստրեչի ապեր» մականվամբ Արամ Վարդանյանը և մի խումբ անձինք, նախնական համաձայնությամբ, բռնություն գործադրելով առևանգել են իրեն, տեղափոխել Վարդանյանին պատկանող Արցախի փողոցի մի շինություն, տևական ժամանակ իր կամքին հակառակ պահել այնտեղ, ծեծի ենթարկել ու մարմնական վնասվածքներ պատճառել:
Հուլիսի 30-ին Միացյալ Արաբական Էմիրությունների Ինտերպոլի ԱԿԲ-ից ՀՀ ոստիկանության Ինտերպոլի ԱԿԲ տեղեկատվություն էր ստացվել, որ նույն օրը Դուբայի օդանավակայանում Արամ Վարդանյանը հայտնաբերվել և ձերբակալվել է:

Арам Варданян, он же "Встречи Апер", экстрадирован в Армению 10/05/2018 11:28 | Криминальная хроника
Арам Варданян, более известный в Армении как "Встречи Апер", 4-го октября был экстрадирован из Объединенных Арабских Эмират(ОАЭ) в Армению.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, Арам Варданян(1971 г.р.) находился в международном розыске по обвинению в совершении деяния, предусмотренного пунктами 1, 2 и 3 части 2 статьи 131("Похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения и с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия") УК РА.
Как ранее сообщалось, 4 июня Арам Варданян по кличке “Встречи Апер”, считающийся криминальным авторитетом в преступном мире, в сговоре с группой лиц похитил с квартала Норагавит человека, которого вопреки его воле длительное время удерживали в одном из помещений на улице Арцаха в Ереване и подвергли избиению.
"30-го июля поступила информация о том, что Арам Варданян задержан в аэропорту Дубая. “Варданян взят под стражу. Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.