Ռոբերտ Քոչարյանը սկսել է ակտիվ շփումները ՀՀԿ-ականների և Սերժ Սարգսյանի հետ. «Ժողովուրդ» 10/03/2018   09:52  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը սկսել է ակտիվ շփումները ՀՀԿ-ականների եւ Սերժ Սարգսյանի հետ: Ըստ շրջանառվող լուրերի, Քոչարյանը ՀՀԿ ԳՄ նիստի օրը եղել է այդ կուսակցության գրասենյակում:
«Նշենք, որ տեւական ժամանակ է՝ Քոչարյանի եւ Սարգսյանի հարաբերությունները գրեթե սառել էին. իր վերջին հարցազրույցներից մեկում Քոչարյանն ասել էր, թե Սերժ Սարգսյանին վերջին հինգ տարում երկու անգամ է տեսել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց ճշտել՝ Քոչարյանը մասնակցել է ՀՀԿ ԳՄ նիստին, թե ոչ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը բացասական պատասխան է տվել՝ ասելով. «Անկուսակցական Քոչարյանը մասնակցում է ՀՀԿ նիստին ի՞նչ կարգավիճակով: Չկա նման բան»,- գրում է թերթը:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ ««Ժողովուրդ» -ի՝ 03.10.18թ. համարում:
10:04 02/10/2018  |  ՄամուլՔոչարյանի հետ հանդիպած մարդ-կուսակցությունները դաշինք կկազմե՞ն. «Ժամանակ»
10:02 28/09/2018  |  ՄամուլՔոչարյանը հանդիպում է «մարդ-կուսակցությունների» նախագահների հետ. «Ժողովուրդ»
15:09 19/09/2018  |  ՔաղաքականՔոչարյանը դեռ չի կողմնորոշվել ակտիվ քաղաքականություն վերադառնալու ձևաչափի հարցում. ՀՀ երկրորդ նախագահը հարցազրույց է տվել «Կոմերսանտ»-ին
15:10 04/09/2018  |  ՔաղաքականՓաշինյանն անդրադարձել է Ռոբերտ Քոչարյանի քաղաքականություն վերադառնալու հայտարարությանը
10:30 04/09/2018  |  ՄամուլՔոչարյան - ՀՀԿ հարաբերությունները հանրապետականների համար փրկօղակ են դարձել. «Փաստ»
17:50 01/09/2018  |  ՔաղաքականՌոբերտ Քոչարյանին սատարելու հարցը ԲՀԿ-ն դեռ չի քննարկել
12:26 31/08/2018  |  ՔաղաքականՌոբերտ Քոչարյանը մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին. Sputnik
13:44 28/08/2018  |  ՔաղաքականՀՀԿ-ն պատրաստ է համագործակցել ցանկացած քաղաքական ուժի, այդ թվում` Ռոբերտ Քոչարյանի հետ. Շարմազանով

Роберт Кочарян начал активные контакты с республиканцами и Сержем Саргсяном – газета "Жоговурд" 10/03/2018   12:16  |  Пресса
Второй президент Армении Роберт Кочарян начал активно контактировать с представителями Республиканской партии Армении (РПА) и Сержем Саргсяном, пишет газета "Жоговурд" со ссылкой на свои источники.
Как указывает издание, согласно муссируемым слухам, Кочарян также находился в офисе РПА в день заседания Верховного органа партии.
Газета попыталась уточнить эти информацию у пресс-секретаря РПА Эдуарда Шармазанова, который отметил, что Кочарян не является членом партии и, следовательно, не может по статусу присутствовать на заседании Верховного органа партии.
09:32 17/08/2015  |  Лента новостейСкончалась мать второго президента Армении Роберта Кочаряна
11:28 20/05/2015  |  Пресса“Жоховурд”: Роберт Кочарян собирается активизировать работу своего офиса
16:00 23/06/2014  |  Лента новостей Платить за ошибки или алчность чиновников придется всей Армении. Второй президент Роберт Кочарян о продаже «Воротана» и не только…
11:18 17/05/2013  |  Пресса“Жаманак”: “Почему Генпрокуратура России тянет с ответом по делу Роберта Кочаряна?”
10:41 07/05/2013  |  Пресса “Жаманак”: “13 мая станет известно, будет ли дан ход делу, в котором фигурирует имя второго президента Армении”