Սահմանապահները կանխել են անասնագողության դեպք 10/03/2018   11:38  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 29-ին՝ ժամը 1:15-ի սահմաններում, Լոռու մարզի Պաղաղբյուր գյուղի բնակիչ Խաչիկ Գրեյանը հայտնաբերել է, որ գոմից խոշոր եղջերավոր անասուններ են գողացել: Այդ մասին նա անմիջապես տեղեկացրել է  գյուղի հարևանությամբ տեղակայված ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ սահմանապահ ուղեկալի պետին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը, համապատասխան գործողությունների արդյունքում, պետական սահմանի պահպանություն իրականացնող սահմանապահ վերակարգը քիչ անց հայտնաբերել է 7 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասունները, ինչպես նաև պարզել, որ փշալարային արգելափակոցների մոտ 2-3 մետր հատվածը կտրված է:
Սահմանապահ զորքերի զինծառայողների արհեստավարժության շնորհիվ  անասնագողության դեպքը կանխվել է: Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Տաշիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն:
15:08 07/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՁիերը գողացել ու մորթել էին. հանցագործությունը բացահայտված է
12:58 29/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՈչխար են գողացել
14:02 26/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիքում բացահայտվել են գողության, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու և պահելու դեպքեր
16:38 25/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԲացահայտվել է 179 գլուխ մանր եղջերավոր անասունի հափշտակություն. 4 անձ ձերբակալվել է
11:48 05/07/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԴաշտից գողացված ձիերը մորթել ու վաճառել է
13:08 11/07/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԳեղարքունիքում կատարված անասնագողությունները բացահայտվեցին
17:17 21/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՄոզիները գողացել է ու իրացրել
18:22 19/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿով գողացողներից մեկը 30-ամյա կին է
12:19 18/11/2015  |  Քրեական խրոնիկոն4 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասուն էին գողացել
19:53 27/04/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորը քրեակատարողական հիմնարկից կազմակերպել է խոշոր եղջերավոր անասունների հափշտակություն

СНБ Армении сообщила о пресечении попытки кражи крупного рогатого скота в приграничной зоне 10/03/2018   12:23  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении предотвратила попытку кражи крупного рогатого скота в приграничном селе в Лорийской области страны.
Как сообщает пресс-центр СНБ Армении, около 1:15 29-го сентября житель села Пахахбюр Лорийской области Хачик Греян заявил, что из хлева похитили крупный рогатый скот. Об этом он немедленно проинформировал начальника расположенной неподалеку пограничной заставы СНБ Армении.
В результате предпринятых соответствующих действий, охраняющий границу пограничный наряд спустя некоторое время разыскал семь голов крупного рогатого скота, а также установил, что участок колючей проволоки длиной примерно 2-3 метров перерезан.
“Благодаря профессионализму военнослужащих пограничных войск, случай был пресечен. По факту в таширском отделении управления полиции по Лорийской области возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 177 (“Кража”) УК РА.Ведется предварительное следствие”, - отмечается в сообщении.