Հանրապետական կուսակցությունը պետք է արմատախիլ արվի Հայաստանի Հանրապետությունից. Նիկոլ Փաշինյան 10/02/2018   21:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաղրամյան պողոտայում՝ ԳԱԱ հարակից հատվածում մեկնարկել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքը.
«Մենք հիմա կճշտենք տեղեկատվությունն այդ նախագծին կողմ քվեարկածներ պատգամավորների և քաղաքական ուժերի մասին և կարող ենք ասել, որ այդ քվեարկությամբ ՀՀԿ-ն ու դրան աջակցող ուժերը Հայաստանում պաշտոնապես հայտարարել են հակահեղափոխություն», - հարթակից ասաց Նիկոլ Փաշինյանն՝ անդրադառնալով այսօր ԱԺ արտահերթ նիստի ընթացքում ԱԺ կանոնակարգ օրենքում փոփոխություն կատարելու վերաբերյալ նախագծին կողմ քվեարկած 67 պատգամավորներին։
«Տեսնում ենք, որ նրանց մոտ չի ստացվի դա։ Ոչ ոք չի կարող խլել ժողովրդի հաղթանակը, և ուրեմն Հանրապետական կուսակցությունը պետք է արմատախիլ արվի Հայստանի Հանրապետությունից», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանն՝ ավելացնելով.
«Պետք է արմատախիլ արվեն նաև այն ուժերը, ովքեր աջակցել են հակահեղափոխությանը»։
10:50 22/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԼռության օրը վարչապետը մեկնում է Արարատի մարզ
21:26 19/09/2018  |  ՔաղաքականՀայաստանում մարդ կա, ով մեկ շաբաթում երեք հեռուստաընկերություն, 20 կայք է գնում և խոսում խոսքի ազատության սահմանափակումից. ՀՀ վարչապետ
22:25 17/09/2018  |  ՔաղաքականՀերիք է էդ ասֆալտին փռելուց, քշելուց, դիակներից ու ինչերից խոսենք, հերիք է.Արամ Սարգսյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին

РПА и все контрреволюционные силы должны быть искоренены из политической жизни Армении – Пашинян 10/02/2018   21:47  |  Политика
Республиканская партия Армении (РПА) должна быть искоренена из политической жизни Армении, заявил премьер-министр республики Никол Пашинян на митинге, созванном сегодня вечером на проспекте Баграмяна в центре Еревана.
Парламент Армении на внеочередном заседании во вторник принял во втором и окончательном чтении поправки в закон "О регламенте Национального Собрания", которые, как ранее отметили ряд депутатов от блока "Елк", позволят парламентариям пресечь процесс роспуска парламента.
"За" законопроект проголосовали 67 депутотатов. Резонансный законопроект поддержали фракции РПА, блока "Царукян" и АРФ Дашнакцутюн, против - фракция "Елк".
"Этим голосованием и введением в оборот этого законопроекта РПА и поддержавшие его силы официально объявили в Армении контрреволюцию. Контрреволюция не имеет шансов в Армении, поскольку никто не может отобрать у народа его победу. А значит РПА и все  силы, поддержавшие контрреволюцию, должны быть искоренены из политического поля Армении", - заявил Никол Пашинян.