Էդմոն Մարուքյանը վստահեցնում է՝ պատրաստ են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել «Լույս» դաշինքով 10/02/2018 15:36 | Քաղաքական
ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Էդմոն Մարուքյանը վստահեցնում է՝ պատրաստ են արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել «Լույս» դաշինքով: Նա այս մասին ասաց լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Մենք պատրաստ ենք շարունակել «Լույս» դաշինքով մասնակցել ընտրություններին, նաև դաշինքի հնարավորություններն ավելի ուժեղացնել»,-նշեց պատգամավորը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ սկսելու է հանդիպումներ Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ՝ քննարկելու համար արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու հարցը և որ առաջինը հանդիպելու է ՀՀ ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության ղեկավարի հետ։ Հոկտեմբերի 1-ին կայացել է վարչապետի և Վահրամ Բաղդասարյանի հանդիպումը:

Марукян заявил, что они готовы к участию в досрочных выборах в парламент в составе блока “Луйс” 10/02/2018   16:39  |  Политика
Депутат Национального собрания Армении от фракции “Елк” Эдмон Марукян заверил, что они  готовы к участию во внеочередных парламентских выборах в составе блока “Луйс”(“Свет”.). Об этом Марукян заявил на брифинге во вторник, 2-го октября.
Напомним, блок “Луйс” принял участие в выборах  в Совет старейшин Еревана. Согласно окончательным итогам выборов, блок “Луйс” набрал 18114 голосов или 4,99% и получил 3 мандата в горсовете Еревана.
“Мы готовы продолжить участие в выборах в составе блока “Луйс” и нарастить потенциал политсилы”, - отметил Эдмон Марукян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян накануне заявил о намерении начать рабочие консультации с политсилами по поводу проведения досрочных выборов в парламент.Пашинян провел первую встречу с главой фракции РПА по поводу проведения внеочередных парламентских выборовУже вечером глава правительства встретился с руководителем фракции Республиканской парти Армении(РПА) Ваграмом Багдасаряном.