«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը և «Լույս» դաշինքին սպասվում է լուրջ և ծավալուն աշխատանք ավագանու ներսում. նախագահ 10/01/2018 10:31 | Քաղաքական
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ուղերձ է հղել Երևանի ավագանու ընտրությունների առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփեց Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերջնական արդյունքները:
Շնորհավորում եմ ընտրությունները Սահմանադրական նորմերին և սկզբունքներին համահունչ իրականացնելու առթիվ:
Սա Նոր Հայաստանի առաջին քայլն է ընտրական գործընթացի արմատական բարելավման ուղղությամբ, որը հիմք կարող է ծառայել հաջորդ ընտրությունները հանրային վստահության առավել համերաշխ մթնոլորտում անցկացնելու համար։ Այս առումով բարձր եմ գնահատում մրցակից դաշինքների և կուսակցությունների, ինչպես նաև ընտրությանը չմասնակցած քաղաքական ուժերի կեցվածքը, որոնք ընդունեցին ընտրության արդյունքները և շնորհավորեցին հաղթած ուժին։
«Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի բարձր ցուցանիշները մեծ պատասխանատվություն են դնում նրա ղեկավարների, մասնավորապես՝ ապագա քաղաքապետի վրա: «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը և «Լույս» կուսակցությունների դաշինքին նույնպես սպասվում է լուրջ և ծավալուն աշխատանք ավագանու ներսում՝ ապահովելու համար կարծիքների բազմազանությունն ու հավասարակշռությունը:
Մաղթում եմ Երևանի նոր իշխանություններին արդյունավետ աշխատանք՝ հանուն մայրաքաղաքի շենացման և նրա բնակիչների բարեկեցության աճի»:

Президент Армении назвал выборы в горсовет Еревана шагом на пути к коренному улучшению электоральных процессов 10/01/2018 10:52 | Избирательное право
Президент Армении Армен Саркисян сегодня направил поздравительное послание по случаю проведения выборов в Совет старейшин в соответствии с нормами и принципами Конституции. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Центральная избирательная комиссия на внеочередном заседании в воскресенье подвела итоги прошедших 23-го сентября внеочередных выборов в Совет старейшин Еревана.ЦИК Армении распределил мандаты в Совете старейшин Еревана
"Это – первый шаг новой Армении в направлении коренного улучшения электоральных процессов, что может послужить основой для проведения следующих выборов в более солидарной атмосфере общественного доверия", - говорится в сполании.
Президент высоко оценил поведение конкурировавших блоков и партий, а также политических сил, не принимавших участия в выборах, которые признали результаты и поздравили победителя.
"Высокие показатели блока "Мой шаг" возлагают большую ответственность на его лидеров, частности будущего мэра. Партию "Процветающая Армения" и блок "Луйс" также ждет серьезная и объемная работа в Совете старейшин для обеспечения плюрализма мнений и баланса", - говорится в послании.
Армен Саркисян пожелал новым властям Еревана эффективной работы во имя укрепления армянской столицы и роста благосостояния ее граждан.