Հարուցվել է քրեական գործ՝ զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ 09/27/2018 12:50 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում քրեական գործ է հարուցվել՝ զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Սեպտեմբերի 26-ին` ժամը 20:10-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Աղասի Դերենիկի Մկրտչյանն ստացել է հրազենային վիրավորում և տեղափոխվել զինվորական հոսպիտալ, որտեղ ժամը 21:20-ին արձանագրվել է վերջինիս կենսաբանական մահը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ զինծառայողի մահվան հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту гибели военнослужащего Агаси Мкртчяна 09/27/2018   12:59  |  Криминальная хроника
В Главном военном следственном управлении Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по факту гибели военнослужащего. Об этом сообщается на сайте СК.
“Около 20:10 26-го сентября на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части солдат срочной службы, младший сержант Агаси Мкртчян получил огнестрельное ранение и был доставлен в военный госпиталь, где в 21:20 была констатирована его биологическая смерть”, - говорится в сообщении.
По факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 365("Нарушение правил несения боевого дежурства или боевой службы") УК РА. Ведется предварительное следствие.
“Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования обстоятельств смерти военнослужащего”, - отмечается в сообщении.