Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Աֆրիկյան միության կոմիտեի նախագահ Մուսա Ֆակիի հետ 09/26/2018 10:17 | ԼՐԱՀՈՍ
ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Աֆրիկյան միության հանձնաժողովի նախագահ Մուսա Ֆակիի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը լավագույնս է նախապատրաստվում գագաթաժողովին և պատրաստ է այն անցկացնել բարձր մակարդակով, ինչպես նաև ջերմորեն Երևանում ընդունել կազմակերպության անդամ աֆրիկյան պետությունների բարձր մակարդակի պատվիրակություններին:
Մուսա Ֆակին համոզմունք է հայտնել, որ գագաթաժողովը կնպաստի Հայաստանի ու աֆրիկյան երկրների միջև հարաբերությունների խթանմանն ու զարգացմանը:
Զրուցակիցները կարևորել են գագաթաժողովի շրջանակում բիզնես ֆորումի անցկացումը, որը նոր ազդակ կհաղորդի նաև գործարար կապերի ընդլայնմանը:

Никол Пашинян в штаб-квартире ООН встретился с председателем комиссии Африканского союза 09/26/2018   16:02  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в штаб-квартире ООН встретился с председателем комиссии Африканского союза Мусой Факи.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники обсудили подготовку к саммиту Международной организации Франкофонии, который состоится в Ереване. Никол Пашинян подчеркнул, что Армения наилучшим образом готовится к саммиту и готова провести его на высоком уровне, а также горячо поприветствовать в Ереване высокопоставленные делегации африканских стран.
Муса Факи выразил уверенность, что саммит будет способствовать стимуляции и развитию отношений между Арменией и африканскими странами.
Собеседники отметили важность проведения бизнес-форума в рамках саммита, который придаст новый импульс расширению предпринимательских связей.
00:37 25/09/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении в штаб-квартире ООН встретился с президентом Руанды