«Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածու Հայկ Մարությանը կատարեց իր ընտրությունը հանուն Երևանը երազանքների քաղաք դարձնելու 09/23/2018 13:42 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Իմ քայլը» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը սեպտեմբերի 23-ին իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց 09/47 ընտրատեղամասում:
«Սա վերջին տասնամյակների ընթացքում առաջին ազատ և արդար ընտրություններն են»,- ասաց Մարությանը լրագրողների հետ զրույցում:
«Ձայները, որ դուք ստանալու եք, նրա համար է, որ դուք Հայկ Մարությանն եք, թե նրա համար, որ ձեզ առաջադրել է Նիկոլ Փաշինյանը»,- լրագրողի հարցին Մարությանը պատասխանեց.
«Քաղաքականությունը թիմային գործընթաց է, և մարդիկ քվեարկում են թիմի օգտին: Վարչապետը ՔՊ վարչության անդամ է, և իրավունք ունի մասնակցելու քարոզչական ամբողջ գործընթացին: Դա յուրաքանչյուրի որոշելիքն է»:
Հնարավոր կոալիցիայի մասին լրագրողի հարցադրմանն անդրադառնալով՝ Մարությանն ասաց. «Մենք պատրաստ ենք յուրաքանչյուր ֆորմատով աշխատանքի: Մեր թիմի համար ամենակարևորը Երևանը մեր երազանքների քաղաք դարձնելն է, իսկ թե ինչ ճանապարհով դրան կհասնենք, դա կարևոր չէ: Հետևաբար՝ պատրաստ ենք համագործակցել բոլորի հետ ու պայծառ մտքերն օգտագործել»:

Айк Марутян: самое важное для нашей команды - превратить Ереван в город нашей мечты 09/23/2018   14:02  |  Избирательное право
Кандидат в мэры Еревана от блока “Мой шаг” Айк Марутян на избирательном участке 09/47 проголосовал на выборах в Совет старейшин города.
“Это первые за последние десятилетия свободные и справедливые выборы”, - заявил Марутян журналистам.
На вопрос одного из журналистов о том, что граждане проголосуют за него, потому что его выдвинул премьер-министр Армении Никол Пашинян, Марутян отметил: ”Политика – это командный процесс, и люди голосуют за команду. Премьер является членом правления партии “Гражданский договор” и имеет право участвовать в агиткампании. Решение принимает каждый сам за себя”.
Отвечая на вопрос о возможной коалиции с участвующими в выборах политсилами, Марутян отметил, что они готовы работать в любом формате.
“Самое важное для нашей команды  - превратить Ереван в город нашей мечты, а каким способом мы этого достигнем, неважно, следовательно, мы готовы к сотрудничеству со всеми и использовать их наиболее яркие идеи”, -заявил Марутян.
Он при этом отметил, что будет готов поздравить любого кандидата, который будет избран, поскольку выборы впервые отразят реальную картину.