Դոնալդ Թրամփը ներկայացրել է Հայաստանում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածուին 09/22/2018 11:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ նոր դեսպանի թեկնածուին:
Ինչպես հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Սպիտակ տան պաշտոնական կայքէջը, դեսպանի թեկնածուն Ռուսաստանի և նախկին Խորհրդային երկրների հարցերով փորձագետ Լինն Թրեյսին է (Lynne Մ. Tracy), ով ներկայում զբաղեցնում է ԱՄՆ պետդեպում Ռուսաստանի հարցերով ավագ խորհրդականի պաշտոնը: Նոր դեսպանի նշանակումը դեռ պետք է հաստատվի ԱՄՆ Սենատի կողմից:
Լինն Թրեյսին զբաղեցրել է Մոսկվայում, Աշխաբադում և Աստանայում ԱՄՆ-ի փոխդեսպանի պաշտոնը, եղել է ԱՄՆ պետքարտուղարի` Կենտրոնական Ասիայի հարցերով տեղակալի առաջին օգնականը և տիրապետում է ռուսերեն լեզվին:

Дональд Трамп выдвинул кандидатуру специалиста по России и странам бывшего СССР на пост посла США в Армении 09/22/2018   11:25  |  Лента новостей
Президент США Дональд Трамп выдвинул специалиста по России и странам бывшего СССР Линн Трейси (Lynne M. Tracy) на пост Чрезвычайного и Полномочного посла США в Армении. Об этом сообщает “Арменпресс”пресс-служба Белого дома.
Кандидатуру Линн Трейси должен еще утвердить Сенат США.
Линн Трейси в настоящее время занимает пост старшего советника по делам России в госдепартаменте. До этого она работала заместителем посла США в Москве, Ашхабаде и Астане, первым заместителем помощника госсекретаря по Центральной Азии. Также она служила в консульстве США в Пешаваре в Пакистане.. Трейси владеет русским языком.