Տեղի ունեցած հեղափոխությունը նոր փորձություն է մեր պետականության համար. Ռոբերտ Քոչարյան 09/21/2018   14:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել է հայ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ:
«Մենք անկախության 27-ամյա տարեդարձը դիմավորում ենք բացառիկ իրավիճակում: Ընթացիկ տարվա մայիսին տեղի ունեցած հեղափոխությունը, ընթացող գործընթացները և ընթացիկ իրադարձությունները նոր փորձություն են մեր պետականության համար: Արժեքները, հանուն որոնց մարդիկ փողոցներ էին դուրս գալիս, այսօր հարվածի տակ են:
Այն, ինչ տեղի էր ունենում սիրո և համերաշխության նշանաբանով, այսօր դրա առաջնորդների ջանքերով վերածվում է ատելության, վրեժի և անօրինականության:
Ճակատագրի հեգնանքով՝ այսօր պետք է փրկել հեղափոխության գաղափարները նրանցից, ովքեր այն սկսել են:
Այնուամենայնիվ, ես համոզված եմ, որ մեր երկիրը հաղթահարելու է այդ դժվարություններն արժանապատվությամբ, և արդյունքում Հայաստանում մենք ոչ թե անձի պաշտամունք ենք ունենալու, այլ իրական ժողովրդավարություն, ոչ թե հասարակություն, որը բաժանված է սևերի և սպիտակների, այլ միասնական ազգ, ոչ թե ամպագոռգոռ հայտարարություններ, այլ երաշխավորված անվտանգություն ու բարեկեցիկ կյանք Հայաստանի և Արցախի համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ցանկանալով բոլորիդ երջանկություն և խաղաղություն», - ասվում է Ռ.Քոչարյանի ուղերձի մեջ:
14:21 04/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴա անձնական հարաբերությունների խնդիր է. Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Ռոբերտ Քոչարյանին Պուտինի շնորհավորանքին
14:59 31/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը շնորհավորել է Քոչարյանին
09:53 30/08/2018  |  Մամուլ«Նախկին պաշտոնյաներ, ԶԼՄ-ների ղեկավարներ, անգամ գիտնական էր սպասում» Քոչարյանի ընդունարանի մոտ. «Հրապարակ»
19:48 13/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը վաղը ասուլիս է հրավիրել
23:52 03/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀՔԾ պետը ներկայացրեց Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրգործի մանրամասներ, մասամբ գաղտնազերծեց թիվ 0038 հրամանը
23:43 28/07/2018  |  ՔաղաքականԱրցախի խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչները մտահոգություն են հայտնել Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման վերաբերյալ

Роберт Кочарян: произошедшая в мае революция и текущие события являются новым испытанием для нашей государственности 09/21/2018   15:00  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян сегодня, 21-го сентября, направил поздравительное послание по случаю 27-летия независимости Армении.
Поздравляю Вас с праздником независимости Республики Армения. Мы встречаем 27-ую годовщину независимости в уникальной ситуации. Произошедшая в мае этого года революция, начавшиеся процессы и текущие события являются новым испытанием для нашей государственности. Ценности, ради которых люди выходили на улицу, сегодня находятся под ударом.
То, что происходило под девизом любви и солидарности, усилиями их же лидеров перерастает в ненависть, месть и беззаконие. По иронии судьбы, сегодня нужно спасать идеи революции от тех, кто ее начал.
Тем не менее, я уверен, что наша страна с достоинством преодолеет эти трудности, и в результате в Армении мы будем иметь не культ личности, а настоящую демократию, не общество, разделенное на черных-белых, а сплоченную нацию, не громогласные заявления, а гарантированную безопасность и процветающую жизнь Армении и Арцаха.
Еще раз поздравляю Вас и желаю всем Вам счастья и мира в этот сокровенный день", – говорится в послании Роберта Кочаряна.