Դոն Պիպոն գրավով ազատ է արձակվել 09/21/2018   10:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Դոն Պիպոյի՝ նույն ինքը Արթուր Ասատրյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխվել գրավով: Այդ մասին տեղեկացնում է Արթուր Ասատրյանի պաշտպան Ռաֆայել Ամիրխանյան:
Պաշտպանի ֆեյսբուքյան էջի գրառման համաձայն՝ նախօրեին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է պաշտպանական կողմի միջնորդությունը և որոշում կայացրեց Արթուր Ասատրյանի խափանման միջոց կալանավորումը փոխել այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով։
Դատարանը գրավի չափ է սահմանել 50 միլիոն դրամը:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Ասատրյանը կալանավորվել էր հունիսի 19-ին, նույն քրեական գործով ձերբակալվել են 4 անձինք, ովքեր հանդիսանում են ՌԴ քաղաքացիներ և ենթադրաբար Ասատրյանի թիկնապահներն են, սակայն նրանք ազատ են արձակվել՝ ձերբակալման պահից 72 ժամը լրանալուց հետո:
Ավելի վաղ ԱԱԾ-ն պաշտոնական հաղորդագրությամբ էր հանդես եկել տեղեկացնելով, որ Արթուր Ասատրյանը բերման է ենթարկվել և ձերբակալվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 6-րդ կետերով («Մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ, առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելով, զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ, երեք անձի առևանգումը») և 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով («Մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ հրազեն և ռազմամթերք ապօրինի կերպով ձեռք բերելը և պահելը») նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով:
09:09 07/09/2018  |  ՄամուլԷջմիածնի մարզադահլիճի վերանորոգումը ֆինանսավորել է Դոն Պիպոն. «Ժամանակ»
10:34 01/09/2018  |  ՄամուլԴոն Պիպոյի գործով փաստաբանները կդիմեն Վճռաբեկ, հետո նաև՝ Եվրոպական դատարան. «Ժամանակ»
13:52 15/08/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴոն Պիպոն ևս երկու ամիս կմնա կալանքի տակ. դատավորին պարտադրվե՞լ է նման որոշումը
10:11 24/07/2018  |  ՄամուլԴոն Պիպոյի թիմն Էջմիածնի քաղաքապետի իր թեկնածուն ունի. «Հրապարակ»
11:42 05/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴոն Պիպոն կմնա կալանքի տակ. Առաջին ատյանի դատարանի որոշումն անփոփոխ է մնացել
09:39 04/07/2018  |  ՄամուլՄինչ օրս առևանգված անձանց և Դոն Պիպոյի միջև առերեսում չի եղել. «Ժողովուրդ»

Артур Асатрян, он же "Дон Пипо", освобожден под залог 09/21/2018   11:01  |  Криминальная хроника
Суд общей юрисдикции города Еревана накануне изменил мера пресечения в отношении Артура Асатряна, более известного по  прозвищу “Дон Пипо”. Об это сообщил его адвокат Рафаел Амирханян на своей странице в соцсети Facebook.
Суд освободил Артура Асатряна под залог в размере 50 млн. драмов.
Напомним, Артур Асатрян был заключен под стражу 19 июня. Вместе с ним были задержаны еще четверо лиц, которые являются гражданами РФ: они были отпущены на свободу по истечении 72 часов с момента задержания.
Ранее СНБ Армении сообщила, что Артур Асатрян был задержан по подозрению в совершении преступления, предусмотренного пунктами 1, 2, 3 и 6 части 2 статьи 131 УК РА("Похищение двух и более лиц, совершенное группой лиц по предварительному сговору с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения и с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия")  и частью 2 статьи 235 УК РА ("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств, совершенные группой лиц по предварительному сговору").