Շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 09/21/2018 15:16 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 21-ին, 22-ին՝ շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին, 23-ի երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
24-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 22-ի ցերեկը կնվազի 2-3 աստիճանով, 23-26-ն աստիճանաբար նույնքան կբարձրանա:
Երևանում սեպտեմբերի 21-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 22-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: 23-26-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Синоптики рассказали о погоде в Армении на ближайшие несколько дней 09/21/2018   16:42  |  Информационная платформа
Дожди и грозы ожидаются сегодня вечером и 22-го сентября в большинстве регионов республики, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и 23-го сентября в вечерние часы, местами возможен и град и усиление порывов ветра до 15-20 м/сек..
24-26 сентября установится погода без осадков. Ветер будет юго-западным, до 5-10 м/сек.
Температура воздуха 22 сентября понизится на 2-3 градуса, а 23-26 сентября- на столько же повысится.
В отдельных районах Еревана сегодня вечером и завтра возможны дожди с грозами и усиление ветра до 15-20 м/сек.. 23-26 сентября в столице ожидается погода без осадков.