Ոստիկանությունը նախարարներին հայերեն-ֆրանսերեն զրուցարան է նվիրել 09/20/2018   11:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը հայերեն-ֆրանսերեն զրուցարան է նվիրել կառավարության անդամներին՝ Ֆրանկոֆոնիայի գագաթաժողովից առաջ: Այս մասին կառավարության նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Սա շատ լավ առիթ է մեզ համար, որ մեր իմացած լեզուների քանակն ավելացնենք: Ես կարծում եմ, որ նոր Հայաստանում ՀՀ քաղաքացիները պետք է մի քանի օտար լեզու իմանան ու գագաթաժողովը լավ առիթ է, որ այս ուղղությամբ մեկ քայլ անենք»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ զրուցարանից ունեն նաև ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները:
«Այն ծառայողներն, ովքեր անմիջապես շփվելու են գագաթաժողովի հյուրերի հետ, ունեն դրանից»,- ասաց ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը:

Полиция Армении подарила министрам армяно-французскиe разговорники 09/20/2018   12:02  |  Лента новостей
Полиция Армении подарила членам правительства армяно-французские разговорники в преддверии саммита Франкофонии в Ереване. Об этом на заседании правительства в четверг, 20 сентября, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Это хороший повод для того, чтобы овладеть еще одним языком. Я полагаю, что в новой Армении граждане РА должны знать несколько иностранных языков. Саммит -  хороший повод для того, чтобы предпринять шаги в этом направлении", - сказал Никол Пашинян.
Глава Полиции Армении Валерий Осипян сообщил, что разговорники есть и у сотрудников Полиции, которые будут непосредственно контактировать с гостями.