Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ 09/20/2018 17:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ. տոն, որը թանկ ու հիշարժան է համայն հայության համար:
Մեծ է Ձեր անձնական ավանդը հայոց անկախ պետականության կերտման ու զարգացման գործում: Այս տոնական օրը մաղթում եմ Ձեզ խաղաղություն, քաջառողջություն եւ մեծագույն հաջողություններ՝ մեր հայրենիքի ու ժողովրդի զարգացման ու բարգավաճման, համազգային նպատակների իրականացման ճանապարհին»:

Бако Саакян направил Армену Саркисяну поздравления по случаю Дня независимости Армении 09/20/2018 18:04 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Армену Саркисяну по случаю 27-ой годовщины Независимости Республики Армения.
В послании, опубликованном на сайте президента РА, говорится:
«От имени народа и руководства Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 27-ой годовщиной Независимости Республики Армения: праздник, который дорог и памятен армянству всего мира.
Велик Ваш личный вклад в дело строительства и развития независимой армянской государственности. В этот праздничный день желаю Вам мира, доброго здоровья и величайших успехов на пути развития и процветания нашего отечества и народа, реализации общенародных целей».