Իսպանական ոստիկանությունը ձերբակալել Է վրացական կազմակերպված հանցավոր խմբավորման 15 անդամների 09/19/2018 12:35 | Քրեական խրոնիկոն
Իսպանական ոստիկանությունը հատուկ գործողության ընթացքում ձերբակալել Է վրացական կազմակերպված հանցավոր խմբավորման 15 անդամների, որոնք մեղադրվում են Բարսելոնայում ու նրա արվարձաններում բնակարանների ու տների կողոպուտների մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Rustavi2 հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով տեղական ԶԼՄ-ներին: Ձերբակալվածների խուզարկության ընթացքում ոստիկանությունն առգրավել Է 130 հազար եվրո, 2 կիլոգրամ ոսկյա զարդեր, Էլեկտրատեխնիկա, ինչպես նաեւ բնակարանների կողոպտման համար նախատեսված սարքեր:
Ձերբակալվածների թվում Է հանցախմբի 53-ամյա պարագլուխը: Նա, հետաքննության տվյալներով՝ ղեկավարում Էր կազմակերպված հանցավոր խմբի գործունեությունը Բարսելոնայում, Ալիկանտում եւ Սեւիլիայում: Կատալոնիայի ոստիկանության տվյալներով՝ գերատեսչությունը որոնում Է այդ հանցավոր խմբավորման եւս 10 անդամների:
Ոստիկանությունում նշել են, որ սեպտեմբեր ամսին կասեցրել են երկու խմբավորումների գործունեությունը, ինչը 50 տոկոսով նվազեցրել Է գողությունների թիվը տարածաշրջանում:

Полиция Испании задержала 15 членов ОПГ из Грузии 09/19/2018   13:33  |  Криминальная хроника
Испанская полиция задержала в ходе спецоперации 15 членов грузинской организованной преступной группировки, которая обвиняется в кражах из квартир и домов в Барселоне и ее пригороде, передает Арменпресс со ссылкой на телекомпанию Rustavi2.
При обыске задержанных полиция изъяла 130 тысяч евро, 2 килограмма золотых изделий, электротехнику, а также оборудование для взлома квартир. Среди задержанных 53-летний лидер криминальной группировки. Он, по данным следствия, руководил деятельностью ОПГ в Барселоне, Аликанте и Севилье.
По данным полиции Каталонии, ведомство разыскивает еще 10 членов этой преступной группировки. В полиции отметили, что с сентября пресекли деятельность двух группировок, что на 50% снизило количество краж в регионе.