Հրազդանում բնակելի շենքում տեղի ունեցած պայթյունի փաստով քրեական գործ է հարուցվել 09/17/2018   13:02  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 16-ին Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի Միքայելյան փողոցի բազմաբնակարան շենքերից մեկի բնակարնում տեղի ունեցած պայթյունի փաստով քրեական գործ է հարուցվել:
«Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը հայտնեց, որ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ և 235-րդ հոդվածների հատկանիշներով:
Կատարվում են քննչական գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ պայթյունը տեղի է ունեցել 5 հարկանի բնակելի շենքի 2-րդ հարկում:
Պարզվել է նաև, որ պայթյունի հետևանքով փլուզվել են բնակարանի միջսենյակային պատերը, պատշգամբը, վնասվել են դռները, պատուհաններն ու գույքը, մասամբ փլուզվել է թիվ 1 և թիվ 2 բնակարանների բաժանարար պատը (մոտ 20 քմ), վնասվել են թիվ 3 բնակարանի դրսի՝ 1 և ներսենյակային 2 դուռ. տուժածներ չկան:

По факту взрыва в жилом доме в Раздане возбуждено уголовное дело 09/17/2018   13:08  |  Криминальная хроника
По факту взрыва, прогремевшего 16-го сентября в жилом доме на улице Микаеляна в городе Раздане Котайской области Армении, возбуждено уголовное дело.
Как сообщила “ФактИнфо” советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян, уголовное дело заведено по признакам статей 185("Умышленные уничтожение или повреждение имущества") и 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") УК РА.
Напомним, взрыв прогремел в квартире № 1 данного здания, в результате чего обрушились перегородки между комнатами, балкон, повреждены двери, окна и имущество, частично обвалилась перегородка между квартирами №1 и №2 площадью около 20 кв.м, повреждены одна внешняя дверь и две внутренние двери квартиры №3. Пострадавших нет.