Արենի գյուղում իրավիճակը հանգիստ է. Արծրուն Հովհաննիսյան 09/17/2018 11:24 | ԼՐԱՀՈՍ
Արենի գյուղում իրավիճակը հանգիստ է, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցները նախորդ օրն ավելի շատ չեն եղել, քանի մյուս օրերին: «Փաստինֆո»-ն այդ մասին տեղեկացավ ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանից:
Միևնույն ժամանակ նաև տեղեկացանք, որ հակառակորդի կողմից կրակոցներ հնչել են սեպտեմբերի 14-ին, ինչը ճնշվել է պատասխան գործողություններով:
ՊՆ խոսնակի խոսքով՝ կրակել են հրաձգային զենքից, սակայն, ի տարբերություն օրերս Տավուշի մարզի ուղղությամբ արձակված կրակոցների, Արենի գյուղում գնդակները մինչև գյուղ չեն հասել:
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական կողմի սեպտեմբերի լույս 16-ի կեսգիշերին, 40 րոպե տևած գնդակոծության հետևանքով ոտքի շրջանում թեթև վիրավորվել է Կոթիի բնակիչ 1957թ. ծնված Սուրեն Սեփխանյանը, նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Азербайджанские ВС снова обстреляли приграничную область Армении - Минобороны 09/17/2018   11:39  |  Лента новостей
Ситуация в селе Арени Вайоцдзорской области Армении в данный момент спокойная. Об этом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Произведенных противником выстрелов было не больше, чем в предыдущие дни”, - заявил Ованнисян.
В то же время он проинформировал, что стрельба велась азербайджанскими ВС и 14-го сентября, армянская сторона ответными действиями подавила огонь противника.
По словам пресс-секретаря Минобороны Армении, стреляли из огнестрельного оружия, однако, в отличие от произведенных в направлении Тавушской области выстрелов, выпущенные в сторону Арени пули не достигли села.
В последние дни азербайджанская армия вела интенсивный обстрел  сел Чинари и Коти Тавушской области Армении, в результате чего был ранен 60-летний житель Коти Сурен Сепханян.