«Ելքը» տեղեկություն է ստացել Երևանի ավագանու ընտրությունների համար ընտրակաշառք բաժանելու մասին 09/17/2018 13:36 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Ելք» խմբակցությունը Երևանի ավագանու ընտրությունների համար ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ տեղեկություններ է ստացել: Այս մասին խմբակցության պատգամավոր Լենա Նազարյանն ասաց ԱԺ ճեպազրույցում:
«Մենք ունենում ենք տեղեկություններ, որ ընտրակաշառք է բաժանվում: Իրավապահ մարմինները պետք է զբաղվեն այդ հարցով և ճշտեն: Մենք արդեն դիմել ենք իրավապահներին, փոխանցել տեղեկություններ, քանի որ քաղաքացիները մեզ արդեն ակտիվ հաղորդում են: Մենք խոստացել ենք ազատ և արդար ընտրություններ, եթե կան ընտրակաշառք բաժանողներ, ապա նրանք, ըստ էության, վտանգում են ընտրությունների օրինականությունը և պետք է համապատասխան վերաբերմունքի արժանանան»,-ասաց Նազարյանն ու հավելեց՝ տեղեկությունը ստացել է այսօր առավոտյան:
Նրա խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանի կոշտ հայտարարություններն, ըստ էության, ուղղված են այն գործիչներին, ովքեր գործում են հեղափոխության դեմ:
Նազարյանը նշեց՝ չի կարող ասել ընտրակաշառքի բաժանումը մասսայական բնույթ է կրում, թե ոչ: Առանձին դեպքի մասին իրենց ստացած տեղեկությունը հաղորդել են իրավապահ մարմիններին:

Блок "Елк" получил сведения о раздаче предвыборных взяток перед выборами в Совет старейшин Еревана 09/17/2018   13:53  |  Избирательное право
Блок «Елк» получил сведения о раздаче предвыборных взяток перед выборами в Совет старейшин Еревана. Об этом в понедельник журналистам сообщила депутат парламента Армении, глава  фракции "Елк" НС Армении Лена Назарян.
"Мы получаем сведения о раздаче предвыборных взяток перед выборами в Совет старейшин Еревана. Этим вопросом должны заняться правоохранительные органы. Мы уже обратились к ним, поскольку к нам с заявлениями обращаются граждане. Мы обещали провести свободные и справедливые выборы, а взяткодатели, фактически, препятствуют этому, они должны удостоиться соответствующего отношения",- отметила она.
По ее словам, информация поступила сегодня утром. Назарян отметила, что жесткие заявления Никола Пашиняна, по сути, направлены именно в адрес контрреволюционных деятелей.
Назарян при этом указала, что не может утверждать, носит ли раздача взяток массовый характер. Сведения об отдельных случаях они передали в правоохранительные органы.