«Yerevan Today»-ի խմբագրությունում իրավապահները չեն հայտնաբերել այն, ինչ փնտրել են 09/17/2018 16:36 | Քրեական խրոնիկոն
«Yerevan Today» լրատվականի խմբագրությունում այսօր կատարված խուզարկության հետևանքով իրավապահները չեն հայտնաբերվել այն, ինչ փնտրել են: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Սևակ Հակոբյանը նշեց, որ, համենայնդեպս, այդպես արձանագրվել է՝ այն ինչ փնտրում են չկա, բայց տարել են տեխնիկան:
Սևակ Հակոբյանը նաև նշեց, որ խմբագրություն խուզարկության են գնացել 9 հոգով, սակայն մեծ համակարգ է աշխատել՝ տեղում հեռախոսազրույցների միջոցով խորհրդակցել են այլ անձանց հետ:
Կայքի խմբագրի խոսքով՝ խմբագրության աշխատանքը պարալիզացվել է՝ տարել են համակարգիչները, իսկ թե երբ կվերադարձնեն՝ հայտնի չէ: Միևնույն ժամանակ նա նաև նշեց, որ կփորձեն հասկանալ, թե ինչ է կատարվում, ինչից հետո համապատասխան հայտարարությամբ հանդես կգան:
Ինչ վերաբերում է լուրերին, թե կայքը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին է պատկանում՝ Սևակ Հակոբյանը հերքեց, նշելով, որ Ռ.Քոչարյանը կապ չունի կայքի հետ:
Նշենք, որ «Yerevan Today» լրատվականի խմբագրությունում խուզարկությունը մասնավորապես կապվում է այն հանգամանքի հետ, որ այս լրատվամիջոցում ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ Արթուր Վանեցյանի և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի գաղտնալսման ձայնագրությունն ավելի վաղ է հայտնվել, քան մյուս լրատվամիջոցներում:

Правоохранители не нашли то, что искали в редакции Yerevan Today 09/17/2018   17:35  |  Криминальная хроника
Правоохранители не нашли то, что искали в ходе  проведенного в редакции информационного портала Yerevan Today обыска. Об этом заявил на брифинге главный редактор Yerevan Today Севак Акопян.
Однако, как сообщил Акопян, они увезли с собой технику.
По словам редактора, работа редакции парализована: изъяли компьютеры, а когда вернут неизвестно. Он также заявил, что после того, как разберутся в происходящем, выступят с заявлением.
Что касается сведений о связи сайта со вторым президентом Армении, то, по словам Акопяна, Роберт Кочарян не имеет к изданию никакого отношения.
Отметим, что обыски в редакции Yerevan Today, в частности, связаны с тем, что аудиозапись телефонных переговоров глав Службы национальной безопасности Армении Артура Ванецяна и начальника Специальной следственной службы Сасуна Хачатряна появилась на  их сайте раньше, чем в других СМИ.