Քաղաքական դիակ լինելը որևէ մեկին չի ազատում օրենքի առաջ ունեցած պարտավորություններից, սրանով ամեն ինչ ասված է. Նիկոլ Փաշինյան 09/15/2018 15:16 | Քաղաքական
Իր հայտարարություններով Ռոբերտ Քոչարյանը ցույց է տալիս իր քաղաքական ընկալումների և ըմբռնումների մակարդակը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրաղառնալով Ռ. Քոչարյանի՝ «Փաշինյանը փոշմանելու է, որ ինձ հետ գլուխ է դրել» հայտարարությանը։
«Սա իրենց թաղի քուչի կռիվը չի, որտեղ պարտվողները հեռանալիս ասում են՝ դե կփոշմենս, դե դու կտեսնես»,- ասել է:
Նիկոլ Փաշինյանը շեշտեց՝ «Ռոբերտ Քոչարյան անունով քաղաքական գործոն Հայաստանում գոյություն չունի»։
«Քաղաքական դիակների հետ մենք գործ ունեք, սակայն քաղաքական դիակ լինելը որևէ մեկին չի ազատում օրենքի առաջ ունեցած պարտավորություններից, սրանով ամեն ինչ ասված է», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян: политического фактора по имени Роберт Кочарян в Армении больше не существует 09/15/2018 16:01 | Лента новостей
Роберт Кочарян своими заявлениями демонстрирует уровень своего политического восприятия и понимания, заявил в субботу журналистам премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя слова второго президента Армении Роберта Кочаряна о том, что "Пашинян пожалеет о том, что связался со мной".
"Это не их дворовая разборка, где потерпевшие поражение, уходя, говорят – ты у меня еще посмотришь", - сказал он.
Пашинян подчеркнул, что "в Армении больше не существует политического фактора по имени Роберт Кочарян".
"Мы имеем дело с политическими трупами,однако это не значит, что, будучи политическими трупами, они не должны отвечать перед законом, этим все сказано", - отметил Никол Пашинян.