Սպանության փորձի գործով հետախուզվողը ձերբակալվել է 09/15/2018 14:15 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Չարենցավանի քննչական բաժնում շարունակվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 2018 թվականի ապրիլի 24-ին՝ ժամը 22:00-ի սահմաններում, «կրծքավանդակի աջ կեսի հրազենային թափանցող վերք» ախտորոշմամբ «Չարենցավան» բժշկական կենտրոն, այնուհետև Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Չարենցավան քաղաքի 22 ամյա երիտասարդ, ով հետագայում ճանաչվել էր տուժող:
Հայտնել էինք նաև, որ հրազենային մարմնական վնասվածքներ ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով հետախուզվում է նույն քաղաքի` 1977թ. ծնված բնակիչը:
2018 թվականի սեպտեմբերի 14-ին Չարենցավանի բնակիչ, 1977 թվականին ծնված քաղաքացին հայտնաբերվել և ձերբակալվել է:

Задержан житель Чаренцавана, разыскиваемый по делу о попытке убийства 09/15/2018   14:59  |  Криминальная хроника
Чаренцаванским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Котайкской области продолжается предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по части 1 статьи 34-104("Покушение на убийство") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") УК РА. Об этом сообщается на сайте СК РА.
Ранее СК сообщил, что примерно в 22:00 24-го апреля 2018 года в медцентр «Чаренцаван» с диагнозом «проникающее огнестрельное ранение в области правовой половины грудной клетки» был доставлен 22-летний житель Чаренцавана, который затем был переведен в ереванский медцентр «Сурб Григор Лусаворич». Он был признан потерпевшим.
СК также сообщил, что по  уголовному делу по факту получения огнестрельного ранения разыскивается житель того же города(1977 года рождения).
14-го сентября 2018 года житель Чаренцавана(1977 г.р.) был разыскан и задержан. Предварительное следствие продолжается.