Փաշինյանի ու Մակրոնի հանդիպման օրակարգը բավական լայն է 09/12/2018 11:30 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուիլ Մակրոնի միջև կայանալիք հանդիպման օրակարգը բավական լայն է: Այս մասին սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Նրա խոսքով՝ այս հանգամանքը խորհրդանշում է երկու երկրների միջև հարաբերությունների մակարդակը:
«Մենք Ֆրանսիայի հետ ծավալում ենք համագործակցություն թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական, թե՛ մշակութային ու սոցիալական բնագավառներում: Այս բոլոր հարցերը լինելու են օրակարգում»,- նշեց խոսնակը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Փարիզ կմեկնի սեպտեմբերի 14-15-ը: Այնտեղ նախատեսվում է Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուիլ Մակրոնի հանդիպումը: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս այցի պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել Բրյուսելում վարչապետ Փաշինյանի և Մակրոնի միջև կայացած հանդիպման ժամանակ:

Повестка предстоящей встречи Пашиняна и Макрона будет довольно широкой 09/12/2018   12:17  |  Лента новостей
Повестка предстоящей встречи премьер-министра Армении Никола Пашиняна встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном будет довольно широкой. Об этом заявил пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Тигран Балаян на брифинге в среду, 12 сентября.
По его словам, это свидетельствует об уровне отношений между обеими странами.
"С Францией мы сотрудничаем в политической, экономической, культурной и социальной сферах. Все эти вопросы будут отражены в повестке",- заявил Балаян.
Как сообщалось ранее, премьер-министр Армении Никол Пашинян 14 сентября посетит с рабочим визитом Париж по приглашению президента Франции Эммануэля Макрона.
В рамках визита Никол Пашинян проведет встречи с Макроном, а также представителями деловых кругов и армянской общины Франции.