Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության պայմանական արտահերթ նիստ 09/12/2018 15:06 | ԼՐԱՀՈՍ
«Շանթ-2018» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության պայմանական արտահերթ նիստ: Այս մասին հայտնում է ԿԱռավարության լրատվական ծառայությունը:
Կառավարության անդամները վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին զեկուցել են իրենց համակարգման ոլորտներում, ըստ զորավարժությունների սցենարի, առկա իրավիճակի մասին և ներկայացրել որոշակի հարցերի լուծման ուղղությամբ տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Երկրի վարչապետը կարևորել է «Շանթ-2018» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների արդյունավետ իրականացումը և սցենարային իրավիճակից բխող զեկույցները լսելուց հետո հանձնարարել շարունակել համակարգված և օպերատիվ աշխատանքները՝ պետական կառավարման համակարգի բնականոն և լիարժեք գործունեությունն ապահովելու համար:

Премьер-министр Армении провел условное внеочередное заседание правительства в рамках учений “Шант-2018” 09/12/2018 18:07 | Лента новостей
В рамках стратегических командно-штабных учений “Шант-2018” премьер-министр Никол Пашинян провел условное внеочередное заседание правительства.
Как сообщает пресс-служба кабмина, члены правительства в соответствии со сценарием учений доложили премьер-министру Николу Пашиняну текущую ситуацию в сферах их координации и представили процесс выполнения поручений по решению определенных вопросов.
Премьер-министр подчеркнул важность эффективной реализации стратегических командно-штабных учений “Шант-2018” и после того, как выслушал исходящие из ситуации по сценарию доклады, поручил продолжать координированную и оперативную работу для обеспечения полноценного функционирования системы государственного управления.