Առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ 09/08/2018 12:12 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 8-ին կեսօրից հետո շրջանների զգալի մասում, 9-ին՝ առանձին շրջաններում, 10-11-ին երեկոյան ժամերին հյուսիսային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
12-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
Երևանում սեպտեմբերի 8-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: 9-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди и грозы ожидаются в ряде регионов Армении 09/08/2018 12:20 | Информационная платформа
Кратковременные дожди и грозы ожидаются сегодня после полудня в большинстве регионов республики, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются и завтра в отдельных районах, а также 10-11 сентября в вечерние часы на севере страны, местами возможен град. 11-13 сентября установится погода без осадков.
В отдельных районах Еревана сегодня вечером прогнозируется кратковременный дождь с грозой. 9-13 сентября в столице ожидается погода без осадков. Воздух в Ереване сегодня днем прогреется до +33 градусов.