Հայաստանում որևէ աշխատավարձով հնարավոր չէ գնել այդպիսի շքեղ առանձնատուն. Օսիպյանը՝ Վլադիմիր Գասպարյանի առանձնատան մասին   09/06/2018   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը համոզված է, որ Հայաստանում որևէ աշխատավարձով հնարավոր չէ գնել այնպիսի շքեղ առանձնատուն, ինչպիսին ունի նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը:
Այդ մասին Օսիպյանը նշեց կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում՝ պատասխանելով հարցին, թե ոստիկանապետի աշխատավարձով հնարավո՞ր է շքեղ առանձնատուն գնել, ինչպես դա արել է նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը:
«Թե ի՞նչ ճանապարհով է այն գնվել կամ կառուցվել, այդ հարցով կխնդրեմ դիմեք իրեն՝ կառուցողին կամ սեփականատիրոջը»,- ասաց Օսիպյանը:
Hetq.am լրատվական կայքում հրապարակված «Վլադիմիր Գասպարյանը 200 հազար դոլարով դարձել է 3 մլն դոլարանոց առանձնատան տերե վերտառությամբ հոդվածի հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 309-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ` առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու և պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ:

На госзарплату такой роскошный особняк не купить — Осипян о доме Гаспаряна 09/06/2018   14:10  |  Лента новостей
В Армении ни на какую зарплату невозможно приобрести такой роскошный особняк, заявил в четверг журналистам начальник полиции Армении Валерий Осипян, отвечая на вопрос об особняке своего предшественника Владимира Гаспаряна.
Ранее на сайте Hetq.am появилась публикация под заголовком  “Владимир Гаспарян за $200 тыс. приобрел особняк стоимостью в $3 млн.”
По подготовленным на основании статьи материалам в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 3 статьи 178 (“Мошенничество в особо крупных размерах”) и части 1 статьи 309 (“Превышение должностных полномочий”) УК РА.
"В Армении ни на какую зарплату невозможно приобрести такой особняк.  По поводу того, каким способом он был приобретен или построен, попрошу обратиться к тому, кто построил или к собственнику ", - сказал Осипян журналистам в четверг.