Ազգային ժողովը քննարկում է Սևանա լճից լրացուցիչ ջրառ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը. ՈՒՂԻՂ 08/28/2018   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովում մեկնարկել է կառավարության հրավիրած արտահերթ նիստը: Գրանցվել է 80 պատգամավոր:
Նիստի օրակարգում մեկ հարց է: Արտահերթ նիստի ընթացքում պատգամավորները կքննարկեն «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
10:00 28/08/2018  |  ՄամուլԱԺ խմբակցությունները «լցված» են նոր իշխանության դեմ. «Հրապարակ»
11:46 27/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
14:48 06/08/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է դադարենք Սևանա լճին վերաբերվել որպես ջրի տարա. վարչապետի մոտ քննարկվել են ոռոգման շրջանի խնդիրները
15:04 01/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ13 մլն դոլարի յուրացման հետ կապված ակնհայտ սուտ և զրպարտող տեղեկությունների վերաբերյալ հերքում չտպագրելու դեպքում ՋՏՊԿ-ն հարցը կլուծի իրավական կարգով
10:06 01/06/2018  |  ՄամուլՍևանի ջրային պաշարները յուրացնելու միջոցով գրպանել են 13 մլն դոլար. «Ժամանակ»

Парламент Армении проводит внеочередное заседание по вопросу забора воды из Севана 08/28/2018   13:06  |  Лента новостей
В Национальном собрании Армении проходит внеочередное заседание, в повестку которого включен один вопрос – законопроект "О внесении дополнений в закон РА "Об утверждении годовой и комплексной программ мероприятий по восстановлению, сохранению, воспроизводству и использованию экосистемы озера Севан". На заседание зарегистрировались 80 депутатов.
Законопроектом предлагается увеличить попуски воды из озера Севан с предусмотренных для 2018 г. 170 млн. до 210 млн кубометров.