Ոստիկանության զորքերը մեկնում են մարտական հերթապահության. նրանց ճանապարհելու արարողությանը մասնակցեց ՀՀ վարչապետը 08/23/2018 13:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցեց զինված ուժերին միանալ պատրաստվող ոստիկանության զորքերի ծառայողներին ճանապարհելու հանդիսավոր արարողությանը: Վարչապետը «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերի միջոցով հայտնեց, որ արդեն շնորհակալություն է հայտնել ոստիկանության ներքին զորքերի ծառայողներին, նրանց հարազատներին՝ հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու կարևոր առաքելությունը իրականացնելու պատրաստակամության համար:
«Ոստիկանության զորքերն այսօրվանից մեկնում են մարտական հերթապահության Հայաստանի պետական սահման, միանում են զինված ուժերին՝ պաշտպանելու Հայաստանի պետական սահմանները: Եվ այսօր մենք եկել ենք իրականացնելու մեր ոստիկանության զորքերի ծառայողներին ճանապարհելու հանդիսավոր արարողությունը: Ահա նրանք հենց հիմա մեկնում են մարտական հերթապահության»,- ասել է վարչապետը:
Ոստիկանության զորքերին ճանապարհելու հանդիսավոր արարողությանը մասնակցում էր նաև ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանը:

Премьер Армении проводил первые подразделения внутренних войск Полиции на боевое дежурство на границе 08/23/2018   14:03  |  Лента новостей
Первые подразделения внутренних войск Полиции Армении сегодня отправились на боевое дежурство на границе.  В торжественной церемонии проводов сотрудников внутренних войск приняли участие премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"С сегодняшнего дня полицейские войска присоединяются к вооруженным силам, армии, чтобы поддержать их в деле защиты государственной границы Армении ", - заявил Никол Пашинян в прямом эфире со своей страницы в Facebook.
От имени правительства он поблагодарил сотрудников правоохранительных органов и их родных за готовность осуществить эту важную миссию.
На официальной церемонии проводов полицейских на боевое дежурство присутствовал также начальник Полиции Армении Валерий Осипян.