Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանը հայտարարել է դիվանագիտական աշխատանքը դադարեցնելու որոշման մասին 08/22/2018 10:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը որոշել է դադարեցնել իր դիվանագիտական աշխատանքը: Այս մասին դեսպանը գրառում է կատարել ֆեյսբուքի իր էջում:
«Ընկերներ, մինչև արձակուրդի ավարտը կա դեռ մի քանի օր: Ժամանակը, որ ես անցկացրեցի հարաբերական հանգստության մեջ, ամրապնդեց իմ մեջ կարևոր մի որոշում: Ես որոշել եմ թողնել իմ դիվանագիտական աշխատանքը:
Այս որոշումն իմ մեջ հասունացել է վաղուց: Բացահայտեմ փոքրիկ գաղտնիք՝ վերջին տարիներին ես մի քանի անգամ դիմել եմ Երևանին՝ խնդրելով հետ կանչել ինձ: Վերջին անգամ դիմեցի այս տարվա մայիսին, սակայն ամեն անգամ մերժում էի ստանում, ինձ խնդրում էին շարունակել Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանի իմ գործունեությունը:
Ու հարցն այն չէ, որ ես Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանի պաշտոնում աշխատել եմ երկու ամբողջական ժամկետ ու գերազանցել եմ այս պատասխանատու պաշտոնում բոլոր հնարավոր դեդլայնները: Բանը նրանում է, որ այժմ Հայաստանում որակապես այլ իրավիճակ է, և ես անկեղծորեն կարծում եմ, որ եկել է ժամանակը թույլ տալու երիտասարդներին աճել ու կայանալ: Հույս ունեմ՝ այս անգամ կստանամ դրական պատասխան»,- գրել է դեսպանը:

Посол Армении в Украине Андраник Манукян заявил о своем решении оставить дипломатическую работу 08/22/2018   11:17  |  Лента новостей
Посол Армении в Украине Андраник Манукян подает в отставку. Об этом Манукян сообщил на своей официальной странице в Facebook.
"Друзья, до конца моего отпуска есть ещё несколько дней. Время, которое я провел в относительном спокойствии, укрепило меня в одном важном решении. Я решил оставить мою дипломатическую работу", - написал Андраник Манукян.
По его словам, это решение назрело у него давно.
"Раскрою маленький секрет, за последние годы я несколько раз обращался в Ереван с просьбой меня отозвать, в последний раз в мае этого года, но каждый раз получал отказ с просьбой продолжить свою деятельность в качестве посла Армении в Украине", - рассказал дипломат.
Он отметил, что "дело даже не в том, что он проработал на должности посла Армении в Украине два полных срока и перешёл уже все возможные дедлайны пребывания на этом ответственном посту".
"Дело в том, что сейчас в Армении качественно иная ситуация и я искренне считаю, что пришло время дать молодым дорогу для роста и реализации. Надеюсь, что на этот раз получу положительный ответ", - написал Андраник Манукян.