Նշանակվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր 08/10/2018 16:20 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանով Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ժաննա Ասատրյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2018 թվականի օգոստոսի 2-ի ԲԴԽ-30-Ո-73 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը, Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ժաննա Ասատրյանին նշանակել Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Жанна Асатрян назначена судьей суда первой инстанции города Еревана 08/10/2018 17:52 | Лента новостей
Жанна Асатрян назначена судьей суда первой инстанции общей юрисдикции города Еревана. Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян. Текст указа опубликован на сайте президента РА.
Жанна Асатрян ранее занимала пост судьи суда первой инстанции общей юрисдикции Сюникской области Армении.
Президент Армении при подписании указа принял за основу часть 1 статьи 139 и часть 6 статьи 166 Конституции, а также предложение, представленное по решению Высшего судебного совета от 6-го августа 2018 года.