ՀՀ առաջին փոխվարչապետը միջազգային դոնորների հետ քննարկել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին միջազգային հանրության աջակցությունը 08/04/2018 11:58 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանն ընդունել է մի շարք միջազգային դոնոր պետությունների և կազմակերպությունների ներկայացուցիչների՝ քննարկելու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին միջազգային հանրության աջակցության հետ կապված հարցերը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի գրասենյակից՝ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ ընտրական օրենսգրքի բարեփոխմանը, խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների ժամկետներին, ընտրությունների անցկացման համար անհրաժեշտ սարքավորումների ձեռքբերմանն ու տեխնիկական աջակցությանը վերաբերող հարցեր:

Первый вице-премьер Армении обсудил с международными донорами содействие подготовке к внеочередным парламентским выборам 08/04/2018   12:08  |  Избирательное право
Первый вице-премьер Армении Арарат Мирзоян принял ряд представителей стран-доноров и международных организаций для обсуждения вопросов, связанных с оказанием международным сообществом содействия подготовке к внеочередным парламентским выборам.
Как сообщили в офисе первого вице-премьера Армении, в ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся реформирования Избирательного кодекса РА, сроков внеочередных парламентских выборов, приобретения необходимого для проведения выборов оборудования и технической поддержки.
17:44 21/06/2018  |  Избирательное правоВ парламенте Армении состоялось предварительное заседание рабочей группы по реформам избирательного законодательства