Աբովյանի սոցիալական ծառայությունում քաղաքացիներից գումար են վերցրել՝ նպաստառուների ցուցակում ընդգրկելու համար 08/01/2018 15:00 | Քրեական խրոնիկոն
Կոտայքի մարզի 12 քաղաքացի հաղորդում է ներկայացրել ոստիկանություն, որ նպաստների տրամադրման և նպաստառուների ցուցակում ընդգրկվելու համար իրենցից Աբովյան քաղաքի սոցիալական ապահովության պետական գործակալությունում գումար են պահանջել: Այս մասին Aysor.am-ին տեղեկացրել են Գլխավոր դատախազության լրատվական ծառայությունից։
Ըստ աղբյուրի, հաղորդում ներկայացրած քաղաքացիներից 10-ի հաղորդման հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել։
Դատախազության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, կատարված հաշվարկի համաձայն, պետությանը պատճառվել է 2 մլն 352 հազար դրամի վնաս։
Հուլիսի 31-ին ներկայացված 3 հաղորդման հիման վրա քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 311.1 երրորդ մաս-ի 2-րդ կետով և 312-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։
Իսկ 7 հաղորդման հիման վրա քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 311 հոդվածի և 312-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В абовянском агентстве соцобеспечения у граждан требовали деньги за включение в списки получателей пособия 08/01/2018   15:22  |  Криминальная хроника
12 жителей Котайкской области Армении сообщили в Полицию, что в агентстве социального обеспечения города Абовяна у них требовали деньги за выдачу пособия и включение их в списки получателей. Об этом Aysor.am сообщили в Генеральной прокуратуре Армении.
По словам источник издания, на основе заявлений 10 из них возбуждено уголовное дело.
Как сообщает пресс-служба надзорного ведомства,  согласно произведенным подсчетам, государству нанесен ущерб в размере 2 млн. 352 тыс. драмов.
На основе трех представленных 31 июля гражданами заявлений заведено уголовное дело по пункту 2 части 3  статьи 311.1 и части 2 статьи 312 УК РА.
А на основе 7 заявлений возбуждено уголовное дело по признакам ст. 311("Получение взятки") и ст. 312("Дача взятки") УК РА.