Արամ Վարդանյանը՝ Վստրեչի Ապերը, ձերբակալվել է Դուբայում 07/30/2018 14:46 | Քրեական խրոնիկոն
Հուլիսի 30-ին Միացյալ Արաբական Էմիրությունների Ինտերպոլի ԱԿԲ-ից ՀՀ ոստիկանության Ինտերպոլի ԱԿԲ տեղեկատվություն է ստացվել, որ նույն օրը Դուբայի օդանավակայանում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերի հատկանիշներով միջազգային մակարդակով հետախուզման մեջ գտնվող, 1971 թ. ծնված Արամ Վարդանյանը:
Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ վերջինիս էքստրադիցիայի գործընթացը կազմակերպելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Վստրեչի Ապերին Դուբայում ձերբակալելու վերաբերյալ որևէ պաշտոնական տեղեկություն ՀՔԾ-ին չի հայտնվել
Ավելի վաղ ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասել էր, որ Արամ Վարդանյանի՝ գիշերը Դուբայի օդանավակայանում ձերբակալելու մասին որևէ պաշտոնական տեղեկություն ՀՔԾ-ին չէր հայտնվել:
Հիշեցնենք, որ ըստ ՀՔԾ պաշտոնական տեղեկատվության՝ Ա. Վ.-ն կենցաղային հարցերի շուրջ պարզաբանումներ կատարելու և Գ. Հ.-ին պատժելու նպատակով նախնական համաձայնություն է ձեռք բերել մի խումբ անձանց հետ` վերջինիս առևանգումը կազմակերպելու համար:
Նշված հանցավոր արարքի կատարման համար 18.06.2018թ.-ին Ա. Վ.-ն քրեական գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով: Նույն օրը նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը և հայտարարվել հետախուզում:

Арам Варданян, он же "Встречи Апер", задержан в аэропорту Дубая 07/30/2018   15:09  |  Криминальная хроника
Арам Варданян, более известный в Армении как "Встречи Апер", задержан в  аэропорту Дубая.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, Арам Варданян(1971 г.р.) находился в международном розыске по обвинению в совершении деяния, предусмотренного пунктами 1, 2 и 3 части 2 статьи 131("Похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, или с угрозой его применения и с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия") УК РА.Криминального авторитета обвиняют в похищении человека в Ереване"Предпринимаются соответствующие меры для организации его экстрадиции", - говорится в сообщении.
Как ранее сообщалось, А. В., считающийся  криминальным авторитетом в преступном мире, в сговоре с группой лиц  организовал похищение человека.
18 июня 2018 года А. В. был привлечен в качестве обвиняемого в совершении преступления, предусмотренного пунктами 1,2 и 3 части 2 статьи 131 УК РА. В тот же день в отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Он объявлен в розыск.