Գագիկ Ծառուկյանի օգնականը դեռ կմնա կալանքի տակ. Վերաքննիչ բողոքը մերժվել է 07/25/2018 17:20 | Քրեական խրոնիկոն
Վերաքննիչ դատարանը մերժել է Ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի օգնական Էդուարդ Բաբայանի նկատմամբ կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպանի բերած բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը: «Փաստինֆո»-ն այդ մասին տեղեկացավ Էդուարդ Բաբայանի պաշտպան Արմեն Մելքոնյանից:
Պաշտպանը նաև հայտնեց, որ մերժվել է նաև գրավի միջնորդությունը:
Վճռաբեկ բողոք կներկայացվի, թե՝ ոչ, դեռևս հայտնի չէ, պաշտպանը նշեց, որ վերաքննիչ դատարանի որոշումը դեռևս չեն ստացել, ստանալուց հետո միայն որոշում կկայացվի:
Ավելի վաղ հատուկ քննչական ծառայությունը տեղեկացրել էր, որ հուլիսի 2-ին` «Օլիմպավան» մարզահամալիրում, Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած Հայաստանի բռնցքամարտիկների ֆեդերացիայի ժողովի ավարտից հետո` ժամը 18:30-ի սահմաններում, Վ. Հարությունովը մոտեցել է Գագիկ Ծառուկյանին` կրկին հիշեցնելով որդու հարցը կարգավորելու վերաբերյալ նախկինում նրա տված խոստումը:
Խոսակցությունը շարունակվել է մարզահամալիրի հանդիպումների դահլիճում, որտեղ, Էդուարդ Բաբայանը` խմբով, Վ. Հարությունովին մարմնական վնասվածքներ պատճառելու դիտավորությամբ, հարվածներ է հասցրել նրա մարմնի տարբեր մասերին` վերջինիս պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս` գլխուղեղի ցնցման, դեմքի և կրծքավանդակի վնասվածքների, կողոսկրի կոտրվածքի և աջակողմյան պնևմոթորաքսի ձևով` ուղեկցված սուր շնչառական անբավարարությամբ:

Помощник Гагика Царукяна останется под стражей 07/25/2018   18:04  |  Криминальная хроника
Апелляционный суд Армении отклонил жалобу защиты на решение суд апервой инстанции об аресте помощника председателя Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна - Эдуарда Бабаяна. Об этом "Фактинфо" заявил адвокат Бабаяна – Армен Мелконян.
Адвокат также сообщил, что суд отклонил и ходатайство об освобождении под залог.
Ранее Специальная следственная служба Армении сообщила, что вечером в 18:30 2 июля с.г. после завершения собрания Федерации с участием председателя НОК Армении Гагика Царукяна в спортивном комплексе “Олимпаван”  В. Арутюнов подошел к Гагику Царукяну, вновь напомнив ему об обещании касаемо решения вопроса, связанного с его сыном.
Сообщалось, что разговор продолжился в зале заседаний споркомплекса, где Эдуард Бабаян вместе с группой лиц избил В. Арутюнова, причинив тяжкий вред его здоровью, представляющий угрозу его жизни.
Эдуарду Бабаяну предъявлено обвинение по пункту 6 части 2 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное группой лиц, организованной группой") УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.