Զենքի գործադրմամբ խուլիգանության հեղինակը ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին և ներկայացրել հանցագործության գործիքը 07/25/2018 12:37 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում զենքի գործադրմամբ խուլիգանության դեպքի առթիվ քննվող գործով ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել է ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով ներգրավվել է որպես կասկածյալ: Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018թ. հուլիսի 23-ին «ձախ զստային շրջանի հրազենի վնասվածք, տրավմատիկ շոկ» ախտորոշմամբ «Էրեբունի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ բուժօգնության էր դիմել Երևանի բնակիչը՝ ծնված 1991թ.:
Դեպքի առթիվ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները, այդ թվում՝ վիճաբանության շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ, հանձնել հանցագործության գործիք հանդիսացած տրավմատիկ փամփուշտներ կրակող զենքը։
Հիշեցնենք, որ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել էր 9մմ տրամաչափի 3 պարկուճ, որոնք, փորձագետի նախնական դիտարկման համաձայն, հանդիսանում են ատրճանակի տրավմատիկ պարկուճներ:

Подозреваемый в хулиганстве со стрельбой сдался следствию 07/25/2018   13:01  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении выяснил ряд обстоятельств по делу о хулиганстве с применением оружия в Ереване.  Установлена личность предполагаемог преступника: он привлечен в качестве подозреваемого. Об этом сообщает СК Армении.
23 июля 2018 года медцентр Эребуни с диагнозом огнестрельное ранение левого бедра, травматический шок» за медпомощью обратился житель Еревана(1991 года рождения).
"В результате предпринятых по уголовному делу, возбужденному следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубаращен, установлены имеющие существенное значение для дела обстоятельства, в том числе мотив конфликта, личность предполагаемого преступника, который явился в осуществляющий производство орган и дал показания относительно случившегося и сдал орудие преступления - оружие, стреляющее травматическими патронами", - говорится в сообщении.
Отмечается, что при осмотре места происшествия обнаружены 3 гильзы калибра 9мм., которые, по предварительному заключению эксперта, являются травматическими гильзами патрона к пистолету.
"По уголовному делу назначена судебно-медицинская и судебно-криминалистическая экспертизы. Предварительное следствие продолжается", - заявили в ведомстве.