Պետական վերահսկողական ծառայության պետն անդրադարձել է Երևանում աղբահանության խնդիրներին 07/25/2018 10:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Բազմաթիվ քաղաքացիների բողոքների հետքերով Պետական վերահսկողական ծառայության աշխատակիցները զբաղվել են Երևանում աղբահանության թերի կազմակերպման խնդրով:
Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է, որ մշտադիտարկման արդյունքում քննարկում է եղել «Սանիտեք»-ի ղեկավարի և քաղաքապետարանի համապատասխան ստորաբաժանման աշխատակիցների հետ։
Առանձնացվել են աղբահանության պատշաճ կազմակերպմանը խոչընդոտող մի շարք պատճառներ, որոնց օբյեկտիվությունը պարզելու նպատակով տեղերում իրականացվել է ուսումնասիրություն (Երևան քաղաքի վարչական շրջանների մի շարք փողոցներ, Նուբարաշենի աղբավայր և աղբահանությունը կազմակերպող ընկերության վարչական տարածք):
«Սանիտեք»-ը պարտավորվել է վերականգնել աղբահանության բնականոն գործընթացը։ Ինչպես նաև պարտավորվել է հնարավորինս սեղմ ժամկետում վերանորոգել շահագործվող տեխնիկան, ավելացնել աղբամանների քանակը և ձեռք բերել նոր աղբատար մեքենաներ։ Սիրելի համաքաղաքացիներ, օգնեք մաքուր պահենք մեր քաղաքը...»,-ասված է գրառման մեջ:

Главный контролер Армении пытается разрулить ситуацию с вывозом мусора в Ереване 07/25/2018   10:52  |  Лента новостей
Сотрудники государственной контрольной службы Армении по следам жалоб многочисленных граждан занялись проблемой организации вывоза мусора в Ереване.
Начальник Государственной контрольной службы Армении Давид Санасарян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что по итогам проведенного мониторинга состоялось обсуждение с руководством компании "Санитек" и сотрудниками соответствующего подразделения столичной мэрии.
"Были выделены ряд причин, препятствующих надлежащей организации вывоза мусора, для проверки объективности которых на месте были проведены исследования( ряд улиц города Еревана, мусорная свалка в Нубарашене и административная территория компании, занимающейся организацией вывоза мусора)", - говорится в сообщении.
Отмечается, что компания "Санитек" обязалась восстановить процесс вывоза мусора в штатном режиме. Компания также обязалась в максимально возможные сжатые сроки отремонтировать эксплуатируемую технику, увеличить количество мусорных контейнеров и приобрести новые мусоровозы.