Ինչքան քիչ լինեն միջամտություններն, այնքան հանգիստ կծառայեն վարչապետի և Պաշտպանության նախարարի որդիները 07/24/2018 12:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Որքան միջամտությունները քիչ լինեն, այնքան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Պաշտպանության նախարարի որդիները հանգիստ կծառայեն:
Այդ մասին Արցախում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Արցախի ՊԲ հրամանատար Լևոն Մնացականյանը՝ հավելելով, որ երիտասարդները լավ պատրաստված են և գիտակցաբար են մոտենում իրենց ծառայությանը:
Լևոն Մնացականյանը նաև նշել է, որ շատ ուրախ է, որ նրանք ծառայում են զինված ուժերի մի հատվածում, որտեղ ԶՈՒ-ի հիմնական խնդիրն է կատարվում:
«Ես համարում եմ, որ բոլորն էլ պետք է ծառայեն, դա բոլորի պարտականությունն է, այդ թվում՝ պաշտոնյաների տղաների», - ասաց ՊԲ հրամանատարը:

Министр обороны Арцаха прокомментировал службу сыновей высокопоставленных чиновников в армии 07/24/2018 13:05 | Лента новостей
Чем меньше будут вмешиваться, тем спокойнее пройдет служба сыновей премьер-министра Армении Никола Пашиняна и министра обороны РА. Об этом заявил министр обороны Республики Арцах, командующий Армией обороны Левон Мнацаканян на встрече с журналистами во вторник в Степанакерте. Он добавил, что молодые люди хорошо подготовлены и подходят к своей службе осознанно.
Левон Мнацаканян также отметил, что рад тому, что они служат в той части Вооруженных сил, где выполняется основная задача ВС.
“Я считаю, что все должны служить. Это – обязанность каждого, в том числе сыновей чиновников”, - заявил командующий Армией обороны.