«Օրենքով գող» «Քոնչո»-ին մեղադրանք առաջադրվեց 07/23/2018   14:46  |  Քրեական խրոնիկոն
«Օրենքով գող», «Քոնչո» մականվամբ Նորայր Փիլոյանին մեղադրանք առաջադրվեց, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ Նորայր Փիլոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 268-րդ հոդվածի 1-ին մասով (2 դրվագով):
ՔԿ-ից նաև հայտնեցին, որ քրեական գործը քննվում է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննական բաժնում:
Հայտնի է, որ 39-ամյա Նորայր Փիլոյանը Արագածոտնի մարզի Կարբի գյուղի բնակիչ է և նրա տանը կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել և առգրավվել է ափիոնի նմանվող զանգված ու գաղտնի փականով դանակ։

“Вору в законе” “Кончо” предъявили обвинение 07/23/2018   15:11  |  Криминальная хроника
“Вору в законе” Норайру Пилояну по прозвищу “Кончо” предъявлено обвинение. В отношении него избрана мера пресечения в видеподписки о невыезде.
Как сообщили корреспонденту “Фактинфо” в Следственном комитете Армении, Норайру Пилояну инкриминируют деяние, предусмотренное частью 2 статьи 268 (“Незаконный оборот наркотических средств или психотропных веществ без цели сбыта в крупных размерах”)УК РА (по двум эпизодам). В СК также проинформировали, что расследованием уголовного дела занимается следственный отдел по административным районам Кентрон и Норк-Мараш,
Известно, что 39-летний Норайр Пилоян проживает в селе Карби Арагацотнской области Армении. В ходе проведенного в  его доме обыска были обнаружено и изъято вещество, похожее на опиум, и нож с секретным замком.