Ատրճանակով զինված անձը՝ բժշկական դիմակով, պահանջել է իրեն հանձնել փոխանակման կետում առկա գումարը 07/23/2018   13:22  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Երևան-Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2018 թվականի հուլիսի 21-ին ահազանգ է ստացվել, որ դիմակավորված և զինված անձը Ավանի «Երևան-Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում գործող տարադրամի փոխանակման կետից հափշտակություն է կատարել։ Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։
Նախնական տվյալներով՝ հուլիսի 21-ին՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, ատրճանակով զինված անձը՝ բժշկական դիմակով, մուտք է գործել Երևան քաղաքի Հ.Հովհաննիսյան 24/7 հասցեում գործող «Երևան-Սիթի» սուպերմարկետ և, ատրճանակն ուղղելով տարադրամի փոխանակման կետի աշխատակցի և ծխախոտների վաճառքի բաժնի աշխատակցուհու ուղղությամբ, նրանց կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, պահանջել է իրեն հանձնել փոխանակման կետում առկա գումարը: Հափշտակելով տարբեր արտարժույթի խոշոր չափերով գումարը՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը դիմել է փախուստի։
Դեպքի առթիվ 21.07.2018թ. ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 4-րդ կետերի և 235-րդ հոդվածի 1-ին կետի հատկանիշներով։ Մշակվել է քննչական պլան, և իրականացվում են մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ։
13:07 11/07/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԾեծել են 60-ամյա տղամարդուն և հափշտակել գումար
13:38 19/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆերարկիչի սպառնալիքով գումար է պահանջել. կա ձերբակալված անձ
16:00 22/12/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՎերելակում ավազակային հարձակում են գործել անչափահասի նկատմամբ
16:52 23/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում «Գաֆեսչյան թանգարան»-ում. կասկածյալը ձերբակալվել է
19:47 17/02/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում. Բռնության հետևանքով պատճառվել են մարմնական վնասվածքներ
10:22 09/12/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԴիմակավորված անձը ինքնաձիգով հարձակվել է տարադրամի փոխանակման կետի վրա.. Shamshyan.com
14:41 04/11/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում շքամուտքում
13:56 25/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակությունները հաջորդում են միմյանց՝ ստանալով առավել դաժան դրսևորումներ
22:43 09/07/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՈւշագրավ միջադեպ Երևանում. ավազակային հարձակման է ենթարկվել մի քանի տասնյակ հազար դոլար շահած երիտասարդը

СК Армении сообщил подробности вооруженного налета на обменник в Ереване 07/23/2018   13:44  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту разбойного нападения, совершенного на территории супермаркета “Ереван-Сити”.
Как сообщает пресс-служба СК, 21-ого июля 2018 года поступило сообщение о том, что вооруженный человек в маске ограбил пункт обмены валюты, расположенный на территории супермаркета “Ереван-Сити” в административном районе Аван. На место немедленно выехала оперативно-следственная группа.
По предварительным данным, около 03:40 21-ого июля вооруженный пистолетом человек в медицинской маске проник в супермаркет “Ереван-Сити”, действующий на улице Ованнисяна №24-7 в городе Ереване, и, угрожая пистолетом сотруднику пункта обмена валюты, а также работнице табачного павильона применением опасного для жизни и здоровья насилия, потребовал  выдать ему всю имеющуюся в обменнике наличность. Похитив крупную сумму в различной валюте, предполагаемый преступник обратился в бегство.
"По факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 2 и 4 части 2 статьи 175("Разбой в крупных размерах, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА. Проработан план следственных действий. Проводятся крупномасштабные следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на раскрытие преступления", - отмечается в сообщении.