Մանվել Գրիգորյանին պատկանող Էջմիածնի առևտրի կենտրոնի տնօրենը հարկադրել է քաղաքացուն իրեն նվիրել իր սեփականությունը 07/19/2018 13:45 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի վիճահարույց գործողությունների վերաբերյալ Էջմնածնի բնակիչները շարունակում են նոր տվյալներ ներկայացնել։ Հերթական ահազանգը վերաբերում է Էջմիածնի առևտրի կենտրոնի տնօրենի կողմից քաղաքացու նկատմամբ կիրվառված ճնշումներին, որպեսզի նա, ի վերջո, վաճառի իր տարածքը:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ տղամարդը դեռևս 1993թ. Էջմիածնի առևտրի կենտրոնի հարակից տարածքում ձեռք է բերել ազատ հողակտոր: Որոշ ժամանակ անց տղամարդը ցանկացել է ընդլայնել գործունեությունը և դիմել է Էջմիածնի քաղխորհրդի գործադիր կոմիտե՝ լրացուցիչ 100 քմ հողատարածք ստանալու համար, և գրավոր համաձայնություն է ստացել:
Սակայն հետագայում Էջմիածնի առևտրի կենտրոնը հանդիսացել է գեներալ Մանվել Գրիգորյանի սեփականությունը և կենտրոնի տնօրենը ճնշումների ազդեցության ներքո հարկադրել է հողակտորի վրա կառուցված տարածքը նվիրել իրեն:
Տարիներ անց՝ 2001թվականին, առքուվաճառքի պայմանագիր է կնքվել տղամարդու և «Էջմիածին հաց» ԲԲԸ-ի միջև և շինությունը սեփականության իրավունքով անցել է հիշյալ ընկերությանը:

Мужчина заявил, что директор принадлежащего Манвелу Григоряну эчмиадзинского ТЦ принудил его подарить ему недвижимость 07/19/2018 14:09 | Лента новостей
Мужчина заявил, что директор принадлежащего депутату парламента Армении генералу Манвелу Григряну эчмиадзинского ТЦ оказал на него давление и принудил его продать принадлежащую ему территорию.
По сведениям “Фактинфо”, мужчина еще в 1993 году приобрел на прилегающей к торговому центру Эчмиадзина территории свободный земельный участок. Спустя некоторое время мужчина пожелал расширить деятельность и обратился в исполнительный комитет горсовета Эчмиадзина, чтобы дополнительно получить 100 кв.м. земельного участка, где ему выдали письменное разрешение. Однако впоследствии торговый центр Эчмиадзина стал собственностью генерала Манвела Григоряна, и директор центра принудил гражданина подарить построенное на вышеупомянутом участке помещение.
Спустя годы, в 2011-ом году, был заключен договор купли-продажи между мужчиной и ОАО “Эчмиадзинский хлеб”, и право собственности на постройку перешло вышеупомянутой компании.
В то же время мужчина отмечает, что ему заплатили за это мизерную сумму. По информации “ФактИнфо”, по данному инциденту готовятся материалы.